Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych termowentylatorów

Ranking termowentylatorów - wybierz najlepszą farelkę!

Gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać poniżej 20 stopni Celsjusza, a ogrzewanie domu lub mieszkania staje się niepewne, to warto wypróbować termowentylatory. Popularne farelki to niewielkie urządzenia, w których wnętrzu znajduje się grzałka, która nagrzewa się pod wpływem prądu. Następnie ciepło jest rozprowadzane za pomocą obrotowego wiatraka. Ciepłe powietrze jest wydmuchiwane i rozprowadzane po pomieszczeniu, a nawet możemy skierować podmuch ciepłego powietrza w konkretne miejsce. Niekwestionowaną zaletą termowentylatora jest szybkie nagrzanie wybranego pomieszczania, ponieważ działa od razu po włączeniu.

ranking termowentylatorów

Farelka – ranking najlepszych modeli

W sklepach wielkopowierzchniowych lub z małym agd bez problemu znajdziemy kilka różnych wentylatorów, ale który wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking top5 wentylatorów.

Termowentylator
Adler (AD7725W)

Termowentylator
Esperanza Gobi EHH001

3 miejsce na najlepszy produkt

Termowentylator
Esperanza EHH004 WAIKIKI

2 miejsce na najlepszy produkt

Termowentylator
Emed Supra Tl156 Planeo Farelka Grzejnik 2000 Wat

1 miejsce na najlepszy produkt

Termowentylator
Olimpia Splendid Caldo Rock O

Farelka z dwoma trybami nawiewu: Adler (AD7725W)

Termowentylator firmy Adler działa w dwóch trybach nawiewu ciepłego oraz nawiewu zimnego, dlatego z powodzeniem możemy go używać przez cały rok. Farelka posiada wbudowany termostat, który pozwala na regulację ilości wytwarzanego ciepłego powietrza w zależności od potrzeby użytkownika. Dodatkowo jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zawiera lampkę kontrolną, która informuje użytkownika o nieprawidłowościach. Wentylator może pracować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, ponieważ nie wpływa to na efektywność działania. Jest to bardzo estetyczne i minimalistyczne urządzenie, dlatego w rankingu farelek zajmuje miejsce 5.

Farelka z opcją chłodzenia: Esperanza Gobi EHH001

4 termowentylator

Termowentylator firmy Esperanza to jedno z lepszych urządzeń, które pomogą Ci ogrzać różne pomieszczania w twoim domu lub mieszkaniu. Cała powierzchnia farelki generuje ciepłą masę powietrza, dlatego szybko i skutecznie nagrzeje nawet najchłodniejsze pomieszczenie. Jego niewielki rozmiar pozwala na dyskretne ukrycie wentylatora w pomieszczeniu, ale również sprawdzi się na kempingu czy działce. Termowentylator firmy Esperanza również posiada opcję chłodzenia pomieszczeń w ciepłe, letnie dni. Farelka posiada 2-stopniowy poziom mocy grzania oraz regulację temperatury, a także posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem. Wbudowany termostat można ustawić na wybraną temperaturę i w chwili, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie wymagany poziom, urządzenie samoistnie się wyłączy. Co więcej, jeśli temperatura spadnie poniżej wymaganego poziomu, to farelka włączy się ponownie. Mechanizm samodzielnego wyłączania i włączania się urządzenia ze względu na wzrost lub spadek temperatury spowodował, że termowentylator firmy Esperanza znalazł się na 4 miejscu w ranking termowentylatorów.

3 miejsce na najlepszy produkt

Farelka z zabezpieczeniem przed przegrzaniem: Esperanza EHH004 WAIKIKI

3 termowentylator

Termowentylator dwufunkcyjny firmy Esperanza to kolejny przykład farelki, która idealnie sprawdzi się w letnie i chłodne dni. Ciepły oraz zimny nawiew powietrza jest regulowany przez użytkownika za pomocą pokrętła. Farelka Esperanza posiada wbudowany termostat, który pozwala na regulację ilości wytwarzanego ciepłego powietrza. Dla zwiększenia bezpieczeństwa działania, urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Termowentylator może pracować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej, a jego minimalistyczna forma spowodowała, że w rankingu farelek znalazł się na 3 miejscu.

2 miejsce na najlepszy produkt

Lekka farelka, która może stać lub wisieć na ścianie: Emed Supra Tl156 Planeo 2000 Wat

2 termowentylator

Termowentylator firmy Emed Supra to kolejne urządzenie, które z powodzeniem ogrzeje twój dom. Jest to niewielkie i lekkie urządzenie, ale szybko nagrzeje pomieszczenie w chłodne dni. Posiada pięć trybów mocy nawiewu od łagodnego do bardzo silnego, który można regulować pokrętłem. Termowentylator jest bardzo bezpieczny, ponieważ wyłącza się automatycznie, gdy zostanie przewrócony. Urządzenie jest na tyle lekkie, że może stać na podłodze, ale również może zostać zawieszony na ścianie. Te wszystkie czynniki powodują, że termowentylator firmy Emed Supra znalazł się na 2 miejscu w rankingu farelek.

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepszy termowentylator: Olimpia Splendid Caldo Rock O

1 termowentylator

Termowentylator Olimpia Splendid to nowoczesne rozwiązanie wśród wszystkich poprzednich farelek. Niesamowity design połączony z nowoczesną technologią powodują to, że wytwarzane ciepło wydaje się, jakby pulsowało w powietrzu. Termowentylator Caldo Rock O to elektryczna nagrzewnica igłowa z podstawą, która kieruje strumień powietrza wyraźnym impulsem. Farelkę firmy Olimpia Splendid można używać w każdym pomieszczeniu oraz w pobliżu dzieci, ponieważ jest to niesamowicie bezpieczne rozwiązanie. Nowoczesne rozwiązania, design oraz bezpieczeństwo spowodowały, że termowentylator Olimpia Splendid pojawia się na 1 miejscu w rankingu farelek.

Jaki termowentylator wybrać?

Podejmując decyzję o zakupie termowentylatora do domu lub mieszkania, musisz kierować się kilkoma wyznacznikami. Po pierwsze, należy kierować się wielkością pomieszczenia, które ma ogrzewać. Jeśli pomieszczenie jest duże, to należy zdecydować się na model o mocy 2000 W. Drugą ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest typ pomieszczenia. Jeśli pomieszczeniem, które należy dogrzać, jest to łazienka, to należy zakupić termowentylator łazienkowy, który jest przystosowany do pracy przy zwiększonej wilgotności powietrza. Użytkowanie w innych pomieszczeniach nie powinno przysporzyć większych trudności standardowym wentylatorów.

Czy warto kupić farelkę?

Warto kupić termowentylator, jeśli masz problemy z utrzymaniem optymalnej temperatury w domu. To urządzenie może pomóc w utrzymaniu żądanej temperatury w pomieszczeniu i zmniejszyć ryzyko przeziębienia się. Możemy go używać bardzo często i przez długi czas, ponieważ jest to urządzenie całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Jego główną zaletą jest to, że jest w stanie bardzo szybko i skutecznie ogrzać każde pomieszczenie, które znajduje się w naszym domu.