Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych termowentylatorów

Ranking termowentylatorów - wybierz najlepszą farelkę!

Gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać poniżej 20 stopni Celsjusza, a ogrzewanie domu lub mieszkania nie daje rady tak dobrze rozprowadzić ciepła, to warto wypróbować termowentylatory. Popularne farelki to niewielkie urządzenia, w których wnętrzu znajduje się grzałka, która nagrzewa się pod wpływem prądu. Następnie ciepło jest rozprowadzane za pomocą obrotowego wiatraka. Ciepłe powietrze jest wydmuchiwane i rozprowadzane po pomieszczeniu, a nawet możemy skierować podmuch ciepłego powietrza w konkretne miejsce. Niekwestionowaną zaletą termowentylatora jest szybkie nagrzanie wybranego pomieszczania, ponieważ działa od razu po włączeniu.

termowentylator na białym tle

W przygotowanym przez nas zestawieniu przedstawiamy 5 polecanych modeli:

Termowentylator Adler (AD7725W)

Najważniejsze cechy:

Producent: Adler

Model: AD7725W

Moc: 2000W

Opis:

Termowentylator firmy Adler działa w dwóch trybach nawiewu ciepłego oraz nawiewu zimnego, dlatego z powodzeniem możemy go używać przez cały rok. Farelka posiada wbudowany termostat, który pozwala na regulację ilości wytwarzanego ciepłego powietrza w zależności od potrzeby użytkownika. Dodatkowo jest wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zawiera lampkę kontrolną, która informuje użytkownika o nieprawidłowościach. Pracować może zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej, ponieważ nie wpływa to na efektywność działania. Jest to bardzo estetyczne i minimalistyczne urządzenie, a przy tym bardzo wydajne.

Termowentylator Esperanza Gobi EHH001

4 termowentylator
Najważniejsze cechy:

Producent: Esperanza

Model:  Gobi EHH001

Moc: 2000W

Waga: około 980 g

Opis:

Termowentylator firmy Esperanza to jedno z lepszych urządzeń, które pomogą Ci ogrzać różne pomieszczania w twoim domu lub mieszkaniu. Cała powierzchnia farelki generuje ciepłą masę powietrza, dlatego szybko i skutecznie nagrzeje nawet najchłodniejsze pomieszczenie. Jego niewielki rozmiar pozwala na dyskretne ukrycie wentylatora w pomieszczeniu, ale również sprawdzi się na kempingu czy działce. Sprzęt firmy Esperanza również posiada opcję chłodzenia pomieszczeń w ciepłe, letnie dni. Farelka posiada 2-stopniowy poziom mocy grzania oraz regulację temperatury, a także posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem. Wbudowany termostat można ustawić na wybraną temperaturę i w chwili, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie wymagany poziom, urządzenie samoistnie się wyłączy. Co więcej, jeśli temperatura spadnie poniżej wymaganego poziomu, to farelka włączy się ponownie. Mechanizm samodzielnego wyłączania i włączania się urządzenia ze względu na wzrost lub spadek temperatury zwiększa komfort użytkowania.

3 miejsce na najlepszy produkt

Termowentylator Esperanza EHH004 WAIKIKI

3 termowentylator
Najważniejsze cechy:

Producent: Emed

Model: EHH004

Moc: 2000W

Waga: 1320 g

Opis:

Termowentylator dwufunkcyjny firmy Esperanza to kolejny przykład farelki, która idealnie sprawdzi się w letnie i chłodne dni. Ciepły oraz zimny nawiew powietrza jest regulowany przez użytkownika za pomocą pokrętła. Model od firmy Esperanza posiada wbudowany termostat, który pozwala na regulację ilości wytwarzanego ciepłego powietrza. Dla zwiększenia bezpieczeństwa działania, urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Sprzęt może pracować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej, a przy tym prezentuje się świetnie.

2 miejsce na najlepszy produkt

Termowentylator Emed Supra Tl156 Planeo 2000 Wat

2 termowentylator
Najważniejsze cechy:

Producent: Adler

Model: Supra Tl156

Moc: 2000W

Waga: 1500 g

Opis:

Urządzenie firmy Emed Supra z powodzeniem ogrzeje twój dom. Jest to niewielkie i lekkie urządzenie, ale szybko nagrzeje pomieszczenie w chłodne dni. Posiada pięć trybów mocy nawiewu od łagodnego do bardzo silnego, który można regulować pokrętłem. Termowentylator jest bardzo bezpieczny, ponieważ wyłącza się automatycznie, gdy zostanie przewrócony. Urządzenie jest na tyle lekkie, że może stać na podłodze, ale również może zostać zawieszony na ścianie.

1 miejsce na najlepszy produkt

Termowentylator Olimpia Splendid Caldo Rock O

1 termowentylator
Najważniejsze cechy:

Producent: Olimpia

Model: Splendid Caldo Rock O

Moc: 2000W

Opis:

Niesamowity design połączony z nowoczesną technologią powodują to, że wytwarzane przez Olimpia Splendid ciepło wydaje się, jakby pulsowało w powietrzu. Termowentylator Caldo Rock O to elektryczna nagrzewnica igłowa z podstawą, która kieruje strumień powietrza wyraźnym impulsem. Tę farelkę można używać w każdym pomieszczeniu oraz w pobliżu dzieci, ponieważ jest to niesamowicie bezpieczne rozwiązanie. Nowoczesne rozwiązania, design oraz bezpieczeństwo spowodowały, że termowentylator Olimpia Splendid znalazł się na 1 miejscu w tym zestawieniu.

Co robić by termowentylator służył nam jak najdłużej?

Termowentylator to urządzenie, które wymaga od nas regularnego czyszczenia o czym większość ludzi zapomina. Przynajmniej raz w miesiącu, a nawet częściej jeżeli urządzenie pracuje cały czas należy wyczyścić wnętrze na przykład za pomocą sprężonego powietrza. Warto mieć na uwadze, że do czyszczenia wentylatora nie należy używać żadnych środków chemicznych ani wody, żeby nie dostały się do wnętrza urządzenia powodując jego uszkodzenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając termowentylator do domu?

Decydując się na zakup termowentylatora do swojego domu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pomogą nam wybrać odpowiedni sprzęt.

Typ pomieszczenia

Zastanów się gdzie używany będzie ów sprzęt, ponieważ zwykły termowentylator przystosowany jest do miejsc o optymalnej wilgotności powietrza. Umieszczenie takiego urządzenia w łazience może doprowadzić do jego szybkiego uszkodzenia, do takich miejsc przyda się termowentylator łazienkowy.

Moc

Im większa moc, tym szybciej ogrzeje pomieszczenie, ale zużyje też więcej energii. Dlatego ważne jest, aby wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy, które zapewni optymalne ogrzewanie bez nadmiernego zużycia energii.

Poziom hałasu

Sprawdź czy urządzenie ma nocny tryb pracy, oraz jaki jest zakres jego głośności. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się ciepłem bez przeszkadzania innym domownikom lub sąsiadom.

Rozmiar urządzenia

Upewnij się, że termowentylator jest odpowiedni dla wielkości pomieszczenia, w którym ma być używany. Zbyt małe urządzenie może być nieefektywne.

Funkcja chłodzenia

Ta funkcja pozwoli ci cieszyć się komfortem cieplnym nie tylko zimą, ale również latem przez co zaoszczędzisz również na kupowaniu wentylatora.

Regulacja temperatury

Dzięki temu będziesz mógł ustawić pożądaną temperaturę i cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym.

Podejmując decyzję o zakupie termowentylatora do domu lub mieszkania, musisz kierować się kilkoma wyznacznikami. Po pierwsze, należy kierować się wielkością pomieszczenia, które ma ogrzewać. Jeśli pomieszczenie jest duże, to należy zdecydować się na model o mocy 2000 W. Drugą ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest typ pomieszczenia. Jeśli pomieszczeniem, które należy dogrzać, jest to łazienka, to należy zakupić termowentylator łazienkowy, który jest przystosowany do pracy przy zwiększonej wilgotności powietrza. Użytkowanie w innych pomieszczeniach nie powinno przysporzyć większych trudności standardowym wentylatorów.

Czy warto kupić farelkę? - Podsumowanie

farelka na podłodze

Warto kupić termowentylator, jeśli masz problemy z utrzymaniem optymalnej temperatury w domu. To urządzenie może pomóc w utrzymaniu żądanej temperatury w pomieszczeniu i zmniejszyć ryzyko przeziębienia się. Możemy go używać bardzo często i przez długi czas, ponieważ jest to urządzenie całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Jego główną zaletą jest to, że jest w stanie bardzo szybko i skutecznie ogrzać każde pomieszczenie, które znajduje się w naszym domu.