Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych piekarników parowych

Ranking piekarników parowych

Piekarniki parowe to szybki i nowoczesny sposób na przygotowanie zdrowych posiłków i przystawek. Mogą być stosunkowo nowym wynalazkiem w świecie urządzeń, ale zaczynają być popularnym dodatkiem do kuchni i zdobyły już swoją reputację. Piekarnik parowy nie tylko oszczędza czas i wysiłek, ale także zachowuje wilgotność, składniki odżywcze i smak żywności. I wbrew temu, co mogłoby się wydawać, może zrobić chrupiącą, łuszczącą się skórkę równie dobrze (lub lepiej) niż tradycyjny piekarnik.

Jeśli planujesz remont kuchni lub wymianę istniejącego piekarnika, piekarnik parowy jest łatwym ulepszeniem. Pasuje do tej samej niszy, co tradycyjny piekarnik ścienny, dając jednocześnie o wiele więcej możliwości gotowania i łatwo układa się z innymi urządzeniami o szerokości 24 cali, takimi jak drugi piekarnik lub wbudowany ekspres do kawy.

ranking piekarników parowych

Piekarniki parowe - ranking

Dzisiejsze piekarniki parowe sprawiają, że gotowanie z gorącą parą jest bardzo wygodne, ale pomysł ten istnieje znacznie dłużej. Gotowanie na parze sięga starożytnych Chin — wyobraźcie sobie kosze dim sum. Podobne techniki stosowano w Europie w XVIII wieku, kiedy piece parowe można było znaleźć w piekarniach, restauracjach i kuchniach domowych.

Ich rosnącą popularność można teraz przypisać wspólnemu pragnieniu gotowania zdrowszych posiłków w domu. A więc jaki wybrać piekarnik parowy? Poniżej znajdziecie ranking piekarników parowych przygotowany przez nas.

Piekarnik parowy
Electrolux KODEH70X SteamBake

Piekarnik parowy
Samsung NV64R3531BB

3 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik parowy
Whirlpool W7 OS4 4S1 PB L

2 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik parowy
Electrolux EOB7S31Z SteamBoost

1 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik parowy
Electrolux EOB8S39WZ

Piekarnik z procesem czyszczenia parą: Electrolux KODEH70X SteamBake

5 piekarnik parowy

Piekarnik Electrolux KODEH70X jest wyposażony w 2-szklane drzwi, wyświetlacz LCD, funkcję SteamBake, możliwość jednoczesnego gotowania na trzech poziomach oraz całkowicie naturalny proces czyszczenia parą AquaClean.

Piekarnik parowy robi pyszne smakołyki.

Aby uzyskać doskonale ugotowane jedzenie, wystarczy dodać 100 ml wody i kliknąć przycisk SteamBake. Wilgoć pobudza ciasto do wyrośnięcia, dzięki czemu wnętrze jest delikatne i delikatne. Skóra staje się złocista i chrupiąca pod wpływem ciepłego powietrza. Spróbuj również ugotować na parze ryby i kurczaka.

Czyszczenie parą z AquaClean.

Czyszczenie piekarnika nie powinno być kłopotliwe; Dzięki temu gadżetowi para wodna zmiękcza suchy brud wewnątrz komory piekarnika, ułatwiając jego usuwanie.

Precyzyjny czas trwania procesu gotowania.

Wyświetlacz LED na panelu sterowania i wysuwane pokrętła ułatwiają ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia gotowania, a także czasu jego trwania, co ułatwia obsługę, gdy wiele zadań jest wykonywanych jednocześnie, na przykład podczas przygotowywania kolacji.

Szybkie i spójne gotowanie.

Stały przepływ gorącego powietrza zapewnia wentylator, utrzymując stałą temperaturę. W takich okolicznościach żywność może być przygotowywana w temperaturach do 20% niższych niż w konwencjonalnych piekarnikach, co pozwala zaoszczędzić czas i energię.

Gotowanie na kilku poziomach.

Gotowanie na trzech poziomach jednocześnie z ciepłym powietrzem jest idealne do przygotowania chrupiących i piernikowych ciasteczek.

Piekarnik z technologią Dual Cook: Samsung NV64R3531BB

4 piekarnik parowy

Piekarnik parowy z technologią Dual Cook, która łączy dwa piekarniki w jeden, umożliwia wybór oddzielnego korzystania z górnej i dolnej strefy gotowania z różnymi ustawieniami temperatury i czasu trwania lub pełnego piekarnika do dużych posiłków.

Łatwa konserwacja systemu katalitycznego.

Piekarnik można łatwiej utrzymać w czystości dzięki katalitycznemu systemowi czyszczenia. Panel katalityczny na tylnej ścianie komory wychwytuje opary i kapanie tłuszczu powstałe podczas gotowania; w wysokich temperaturach pozostałości utleniają się i wypalają, zamieniając się w drobny pył, który można łatwo usunąć wilgotną szmatką.

Duża pojemność i większy wybór naczyń.

Duży piekarnik o pojemności 64 litrów umożliwia przygotowanie większej różnorodności potraw. Zawiera dwa grille do gotowania różnych potraw i z łatwością zmieści duże przedmioty.

Zmniejszenie wydatków na energię.

Pomimo dużej powierzchni, piekarnik został zbudowany tak, aby zapewnić optymalną wydajność energetyczną klasy A. Można poprawić efektywność energetyczną domu, co obniży koszty energii elektrycznej i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

3 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik z komorą XXL: Whirlpool W7 OS4 4S1 PB L

3 piekarnik parowy

Technologia samooczyszczania zastosowana w piekarniku do zabudowy Whirlpool wykorzystuje cykl wysokiej temperatury, aby zredukować resztki jedzenia do postaci popiołu, który można następnie łatwo usunąć gąbką. Dzięki nowoczesnym technologiom elektrycznym możesz gotować taniej. Efektywność energetyczna jest zwiększona dzięki oświetleniu halogenowemu. Możesz wybierać spośród wstępnie zaprogramowanych ustawień przy użyciu innowacyjnej technologii 6th Sense, a piekarnik automatycznie zmieni ustawienia gotowania, temperatury i czasu, aby uzyskać idealne rezultaty. Aby korzystanie z piekarnika było łatwiejsze, delikatnie zamknij drzwiczki.

Komora XXL.

Wszystko, czego potrzebujesz. Komora XXL Twojego piekarnika ma pięć regulowanych półek i 75-litrową pojemność.

Wielofunkcyjność.

Kilka technik gotowania. Niezależnie od przepisu, opcja Multifunction 8 zapewnia elastyczne możliwości gotowania i doskonałe rezultaty.

2 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik z funkcją SteamBoost: Electrolux EOB7S31Z

2 piekarnik parowy

W wielofunkcyjnym piekarniku parowym można używać pary na trzech różnych poziomach. Warunki idealnego przygotowania chleba lub mięsa są tworzone przez dwie alternatywy, które łączą parę i konwencjonalne ogrzewanie, podczas gdy trzecia opcja wykorzystuje wyłącznie parę do perfekcyjnego gotowania ryb lub warzyw.

Piekarnik parowy SteamBoost.

Wielofunkcyjny piekarnik parowy oferuje trzy oddzielne tryby gotowania na parze, podgrzewania i pieczenia oprócz konwencjonalnego gotowania gorącym powietrzem. Możesz obniżyć temperaturę pieczenia i zachować naturalną wilgotność żywności za pomocą pary.

Termosonda.

Jego zastosowanie daje piekarzom większą kontrolę nad procesem. Sonda temperatury rdzenia mierzy temperaturę wewnątrz potrawy bez ryzyka niedogotowania lub przegotowania. Sonda temperatury rdzenia oznacza koniec pieczenia, gdy potrawa jest gotowa i wyłącza piekarnik.

Wyświetlacz LCD oparty na piktogramach.

Elektroniczne zarządzanie temperaturą i czasem, a także wybór automatycznych procedur są możliwe dzięki dotykowemu panelowi z czytelnym wyświetlaczem. Wstępnie zaprogramowane parametry dla różnych odmian żywności gwarantują idealny wynik bez nieporozumień.

1 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik z funkcją zdalnej kontroli: Electrolux EOB8S39WZ

1 piekarnik parowy

Dzięki aplikacji MyElectrolux Kitchen możesz zdalnie zarządzać swoim piekarnikiem i uzyskać indywidualną pomoc w kuchni. To proste podejście do poprawy umiejętności gotowania.

Pomoc przy gotowaniu na parze dzięki funkcji Steamify. Możesz zarządzać ustawieniami piekarnika parowego za pomocą funkcji Steamify. Należy podać tylko przewidywaną temperaturę pieczenia. Aby uzyskać zamierzony efekt, piekarnik automatycznie dobierze idealny poziom pary i zmodyfikuje pozostałe parametry pracy.

Więcej smaku.

W wielofunkcyjnym piekarniku parowym możesz używać pary na trzech różnych ustawieniach. Warunki idealnego przygotowania chleba lub mięsa są tworzone przez dwie alternatywy, które łączą parę i konwencjonalne ogrzewanie, podczas gdy trzecia opcja wykorzystuje wyłącznie parę do perfekcyjnego gotowania ryb lub warzyw.

Piekarnik parowy SteamBoost.

Ten wielofunkcyjny piekarnik parowy oferuje trzy oddzielne tryby gotowania na parze, podgrzewania i pieczenia oprócz typowego gotowania gorącym powietrzem. Wykorzystanie pary pozwoli obniżyć temperaturę pieczenia.

Jaki piekarnik parowy wybrać?

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na przejrzenie różnych dostępnych piekarników i wybranie modelu, który będzie pasował do Twojej kuchni. W tym celu przydatny będzie piekarnik parowy do zabudowy. Ranking, który znajduje się powyżej pomoże Ci, jeśli masz problem z podjęciem decyzji, a z pewnością znajdziesz najlepszy piekarnik parowy do zabudowy.

Zalety posiadania piekarnika parowego

  1. Można go używać do przygotowania wszelkiego rodzaju potraw, od dań mięsnych i rybnych po owoce i warzywa.
  2. Piekarnik parowy jest bardzo łatwy w obsłudze i można go używać nawet bez doświadczenia w pieczeniu.
  3. Potrawy przygotowane w piekarniku parowym są bardzo smaczne i zdrowe, ponieważ pieczenie w piekarniku parowym jest bardziej łagodne niż pieczenie w piekarniku konwencjonalnym i pozwala zachować więcej witamin i składników odżywczych.
  4. Piekarnik parowy jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości i nie wymaga specjalnych środków czyszczących.
  5. Piekarnik parowy jest bardzo wydajny i można go używać do przygotowania dużych ilości potraw.