Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych piekarników parowych

Ranking piekarników parowych

Piekarniki parowe to szybki i nowoczesny sposób na przygotowanie zdrowych posiłków i przystawek. Mogą być stosunkowo nowym wynalazkiem w świecie urządzeń, ale zaczynają być popularnym dodatkiem do kuchni i zdobyły już swoją reputację. Piekarnik parowy nie tylko oszczędza czas i wysiłek, ale także zachowuje wilgotność, składniki odżywcze i smak żywności. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, może zrobić chrupiącą, łuszczącą się skórkę równie dobrze (lub lepiej) niż tradycyjny piekarnik.

czarny piekarnik parowy na białym tle

W przygotowanym zestawieniu prezentujemy 5 rekomendowanych przez nas modeli:

Piekarnik parowy Electrolux KODEH70X SteamBake

5 piekarnik parowy
Najważniejsze cechy:

Producent: Electrolux

Model: KODEH70X

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 72 l

Wysokość: 59.4 cm

Szerokość: 59.6 cm

Opis:

Piekarnik Electrolux KODEH70X jest wyposażony w podwójne szklane drzwi, wyświetlacz LCD, funkcję SteamBake, możliwość jednoczesnego gotowania na trzech poziomach oraz całkowicie naturalny proces czyszczenia parą AquaClean.

Piekarnik parowy robi pyszne smakołyki.

Aby uzyskać doskonale ugotowane jedzenie, wystarczy dodać 100 ml wody i kliknąć przycisk SteamBake. Wilgoć pobudza ciasto do wyrośnięcia, dzięki czemu wnętrze jest delikatne i delikatne. Skóra staje się złocista i chrupiąca pod wpływem ciepłego powietrza. Spróbuj również ugotować na parze ryby i kurczaka.

Czyszczenie parą z AquaClean.

Czyszczenie piekarnika nie powinno być kłopotliwe; Dzięki temu gadżetowi para wodna zmiękcza suchy brud wewnątrz komory piekarnika, ułatwiając jego usuwanie.

Precyzyjny czas trwania procesu gotowania.

Wyświetlacz LED na panelu sterowania i wysuwane pokrętła ułatwiają ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia gotowania, a także czasu jego trwania, co ułatwia obsługę, gdy wiele zadań jest wykonywanych jednocześnie, na przykład podczas przygotowywania kolacji.

Szybkie i spójne gotowanie.

Stały przepływ gorącego powietrza zapewnia wentylator, utrzymując stałą temperaturę. W takich okolicznościach żywność może być przygotowywana w temperaturach do 20% niższych niż w konwencjonalnych piekarnikach, co pozwala zaoszczędzić czas i energię.

Gotowanie na kilku poziomach.

Gotowanie na trzech poziomach jednocześnie z ciepłym powietrzem jest idealne do przygotowania chrupiących i piernikowych ciasteczek.

Piekarnik parowy Samsung NV64R3531BB

4 piekarnik parowy
Najważniejsze cechy:

Producent: Samsung

Model: NV64R3531BB

Klasa energetyczna: A

Pojemność: 64 l

Wysokość: 59.5 cm

Szerokość: 59.5 cm

Opis:

Urządzenie z technologią Dual Cook, która łączy dwa piekarniki w jeden, umożliwia wybór oddzielnego korzystania z górnej i dolnej strefy pieczenia z różnymi ustawieniami temperatury i czasu trwania lub pełnego piekarnika do dużych posiłków.

Łatwa konserwacja systemu katalitycznego.

Urządzenie można łatwiej utrzymać w czystości dzięki katalitycznemu systemowi czyszczenia. Panel katalityczny na tylnej ścianie komory wychwytuje opary i kapanie tłuszczu powstałe podczas gotowania; w wysokich temperaturach pozostałości utleniają się i wypalają, zamieniając się w drobny pył, który można łatwo usunąć wilgotną szmatką.

Duża pojemność i większy wybór naczyń.

Pojemność 64 litrów umożliwia przygotowanie większej różnorodności potraw. Zawiera dwa grille do gotowania różnych potraw i z łatwością zmieści duże przedmioty.

Zmniejszenie wydatków na energię.

Pomimo dużej powierzchni, piekarnik został zbudowany tak, aby zapewnić optymalną wydajność energetyczną klasy A. Można poprawić efektywność energetyczną domu, co obniży koszty energii elektrycznej i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

3 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik parowy Whirlpool W7 OS4 4S1 PB L

3 piekarnik parowy
Najważniejsze cechy:

Producent: Whirlpool

Model: W7 OS4 4S1 PB L

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 73 l

Wysokość: 59.5 cm

Szerokość: 59.5 cm

Opis:

Technologia samooczyszczania zastosowana w piekarniku do zabudowy Whirlpool wykorzystuje cykl wysokiej temperatury, aby zredukować resztki jedzenia do postaci popiołu, który można następnie łatwo usunąć gąbką. Dzięki nowoczesnym technologiom elektrycznym możesz gotować taniej. Efektywność energetyczna jest zwiększona dzięki oświetleniu halogenowemu. Możesz wybierać spośród wstępnie zaprogramowanych ustawień przy użyciu innowacyjnej technologii 6th Sense, a piekarnik automatycznie zmieni ustawienia gotowania, temperatury i czasu, aby uzyskać idealne rezultaty.

Komora XXL.

Wszystko, czego potrzebujesz. Komora XXL urządzenia ma pięć regulowanych półek i 75-litrową pojemność.

Wielofunkcyjność.

Kilka technik gotowania. Niezależnie od przepisu, opcja Multifunction 8 zapewnia elastyczne możliwości gotowania i doskonałe rezultaty.

2 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik parowy Electrolux EOB7S31Z SteamBoost

2 piekarnik parowy
Najważniejsze cechy:

Producent: Electrolux

Model: EOB7S31Z

Klasa energetyczna: A+

Pojemność: 70 l

Wysokość: 59.4 cm

Szerokość: 59.5 cm

Opis:

W wielofunkcyjnym piekarniku parowym można używać pary na trzech różnych poziomach. Warunki idealnego przygotowania chleba lub mięsa są tworzone przez dwie alternatywy, które łączą parę i konwencjonalne ogrzewanie, podczas gdy trzecia opcja wykorzystuje wyłącznie parę do perfekcyjnego gotowania ryb lub warzyw.

Piekarnik parowy SteamBoost.

Trzy oddzielne tryby gotowania na parze, podgrzewania i pieczenia oprócz konwencjonalnego gotowania gorącym powietrzem. Możesz obniżyć temperaturę pieczenia i zachować naturalną wilgotność żywności za pomocą pary.

Termosonda.

Jego zastosowanie daje użytkownikom większą kontrolę nad procesem. Sonda temperatury rdzenia mierzy temperaturę wewnątrz potrawy bez ryzyka niedogotowania lub przegotowania. Sonda temperatury rdzenia oznacza koniec pieczenia, gdy potrawa jest gotowa i wyłącza piekarnik.

Wyświetlacz LCD oparty na piktogramach.

Elektroniczne zarządzanie temperaturą i czasem, a także wybór automatycznych procedur są możliwe dzięki dotykowemu panelowi z czytelnym wyświetlaczem. Wstępnie zaprogramowane parametry dla różnych odmian żywności gwarantują idealny wynik bez nieporozumień.

1 miejsce na najlepszy produkt

Piekarnik parowy Electrolux EOB8S39WZ

1 piekarnik parowy
Najważniejsze cechy:

Producent: Electrolux

Model: EOB8S39WZ

Klasa energetyczna: A++

Pojemność: 70 l

Wysokość: 59.5 cm

Szerokość: 59.4 cm

Opis:

Dzięki aplikacji MyElectrolux Kitchen możesz zdalnie zarządzać swoim piekarnikiem i uzyskać indywidualną pomoc w kuchni.

Pomoc przy gotowaniu na parze dzięki funkcji Steamify. Możesz zarządzać ustawieniami piekarnika parowego za pomocą funkcji Steamify. Należy podać tylko przewidywaną temperaturę pieczenia. Aby uzyskać zamierzony efekt, urządzenie automatycznie dobierze idealny poziom pary i zmodyfikuje pozostałe parametry pracy.

Więcej smaku.

W wielofunkcyjnym piekarniku parowym możesz używać pary na trzech różnych ustawieniach. Warunki idealnego przygotowania chleba lub mięsa są tworzone przez dwie alternatywy, które łączą parę i konwencjonalne ogrzewanie, podczas gdy trzecia opcja wykorzystuje wyłącznie parę do perfekcyjnego gotowania ryb lub warzyw.

Piekarnik parowy SteamBoost.

Urządzenie oferuje trzy oddzielne tryby gotowania na parze, podgrzewania i pieczenia oprócz typowego gotowania gorącym powietrzem. Wykorzystanie pary pozwoli obniżyć temperaturę pieczenia.

Czym jest piekarnik parowy?

Piekarnik parowy to nowoczesne urządzenie kuchenne, które pozwala na przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw za pomocą pary wodnej. Dzięki temu, że urządzenie to działa na parze, potrawy są delikatniejsze i bardziej soczyste, a także zachowują więcej witamin i minerałów niż w przypadku tradycyjnych metod pieczenia. Piekarnik parowy to doskonała opcja dla osób, które chcą się zdrowiej odżywiać jak i cenią sobie różnorodność w kuchni.

Zasada działania

Gdy urządzenie jest włączone, para wodna rozprowadzana jest równomiernie po całej jego powierzchni. Dzięki temu potrawy są pieczone w otoczeniu wilgotnego, ciepłego powietrza, co sprawia, że są one delikatniejsze i bardziej soczyste.

Na rynku występują dwa rodzaje piekarników parowych. Pierwszy z nich wytwarza parę w zainstalowanym generatorze, który korzysta z obiegu wymuszonego – para jest wdrażana do wnętrza piekarnika. Drugi typ posiada specjalny pojemnik na wodę, która w trakcie nagrzewania się piekarnika zaczyna parować (parowanie statyczne), a sam obieg pary jest grawitacyjny.

Czym kierować się przy wyborze piekarnika parowego?

Dzisiejsze piekarniki parowe sprawiają, że gotowanie z gorącą parą jest bardzo wygodne, ale pomysł ten istnieje znacznie dłużej. Gotowanie na parze sięga starożytnych Chin — wyobraźcie sobie kosze dim sum. Podobne techniki stosowano w Europie w XVIII wieku, kiedy piece parowe można było znaleźć w piekarniach, restauracjach i kuchniach domowych.

Ich rosnącą popularność można teraz przypisać wspólnemu pragnieniu gotowania zdrowszych posiłków w domu. A więc jaki wybrać piekarnik parowy? Poniżej znajdziecie czynniki na które warto zwrócić uwagę:

Pojemność

Jeśli mamy dużą rodzinę lub lubimy przyjmować gości, lepszym rozwiązaniem będzie piekarnik o większej komorze. Dzięki temu będziemy mogli przygotować większe porcje potraw jednocześnie, co z pewnością ułatwi i skróci nam pracę w kuchni.

Moc

Im większa moc piekarnika, tym krótszy proces pieczenia, a także większe możliwości kulinarne.

Klasa energetyczna

Zwróćmy uwagę na to, by wybrać urządzenie o jak najwyższej klasie efektywności, pozwoli nam to zaoszczędzić na rachunkach za prąd i przyczynimy się tym samym do ochrony środowiska.

Łatwość czyszczenia

Aby urządzenie służyło nam przez wiele lat, należy pamiętać o jego prawidłowym czyszczeniu. Wiele tego typu piekarników posiada funkcje, które ułatwią nam cały proces – wykorzystują cykl wysokich temperatur do zredukowania resztek jedzenia do postaci popiołu, który następnie wystarczy jedynie przetrzeć gąbką.

Funkcje dodatkowe

Na koniec warto zwrócić uwagę na wyposażenie piekarnika w dodatkowe funkcje, takie jak np. funkcja grillowania czy termosonda. Te funkcje pozwolą nam na jeszcze bardziej elastyczne i różnorodne korzystanie z urządzenia, a także pozwolą nam na przygotowywanie jeszcze większej liczby potraw.

Zalety posiadania piekarnika parowego

czarny luksusowy piekarnik parowy

Posiadanie piekarnika parowego to wiele korzyści dla każdego miłośnika zdrowego odżywiania. Oto kilka głównych zalet posiadania tego nowoczesnego urządzenia kuchennego:

Zdrowie

Pieczenie potraw w piekarniku parowym pozwala zachować więcej witamin i minerałów, ponieważ para wodna nie niszczy składników odżywczych tak jak tradycyjne metody pieczenia.

Oszczędność energii

Urządzenie to jest bardzo energooszczędne i zużywa mniej energii niż tradycyjne piekarniki.

Oszczędność czasu

Piekarnik z funkcją pary jest bardzo szybki w działaniu i pozwala na przygotowywanie wielu potraw jednocześnie dzięki kilku poziomom pieczenia.

Soczyste i delikatne potrawy

Potrawy są delikatniejsze i bardziej soczyste niż przy tradycyjnych metodach pieczenia. Oznacza to, że mięso jest bardziej miękkie, a warzywa są bardziej kruche i pełne smaku.

Łatwość obsługi

Jest bardzo łatwy w obsłudze i posiada proste sterowanie, dzięki czemu każdy może go używać bez problemu.