Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych suszarek do prania

Ranking suszarek do prania - wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb!

Suszarki do prania to urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Nie tylko ułatwiają one proces suszenia ubrań, ale również pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć najważniejsze informacje dotyczące suszarek do prania oraz podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, a także przedstawić 5 rekomendowanych przez nas modeli.

Urządzenia te są bardzo przydatne, szczególnie w sezonie grzewczym. Pomagają one w szybszym suszeniu ubrań, a także zmniejszają ryzyko ich pogniecenia. Dzięki suszarce do prania można także znacznie zaoszczędzić na czasie. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy zestawienie tych urządzeń.Porównaliśmy ceny, funkcje i opinie użytkowników, abyś mógł wybrać najlepszą suszarkę dla swoich potrzeb.

suszarka i pralka

Suszarka Beko DS7433RX

5 suszarka do prania
Najważniejsze cechy:

Producent: Beko

Model: DS7433RX

Głębokość: 54 cm

Szerokość: 59,7 cm

Klasa energetyczna: A++

Poziom hałasu: 65 dB

Opis:

Produkt renomowanej marki to zawsze dobry wybór. Jedną z najlepszych opcji dostępnych na rynku jest BekoDS7433RX. Model ten ma pojemność 7 kg, a klasa energetyczna to A++. Dzięki pompie ciepła możliwe jest połączenie wydajności i niewielkiego zużycia energii. Ten model to dobra opcja dla osób, które chcą zadbać o domowy budżet i dobro środowiska. Suszarka jest wyposażona też w automatyczny czujnik suszenia, elektroniczny wyświetlacz oraz drzwi w dużym rozmiarze. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i bardzo praktyczne. Warto wspomnieć także o delikatnych ruchach bębna, dzięki czemu ubrania nie są wygniecione po suszeniu.

Suszarka Siemens selfCleaning Condenser WT45H25EPL

4 suszarka do prania
Najważniejsze cechy:

Producent: Siemens

Model: WT45H25EPL​

Głębokość: 59,9 cm

Szerokość: 59,8 cm

Klasa energetyczna: A++

Poziom hałasu: 65 dB

Opis:

Kolejnym urządzeniem wartym uwagi jest suszarka Siemens selfCleaning Condenser WT45H25EPL. Ładowność 8 kg i klasa efektywności energetycznej A++ to duże zalety tego urządzenia. Model ten jest wyposażony w system samoczyszczenia kondensatora, nie niszczy delikatnych tkanin, umożliwia bezpieczne suszenie swetrów i obuwia za pomocą specjalnych koszy. Suszarka ma zabezpieczenie przed dziećmi, umożliwia opóźnienie czasu startu i zmianę czasu trwania programu w zależności od preferencji.

3 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka Samsung Optimal Dry DV90T5240AE

3 suszarka do prania
Najważniejsze cechy:

Producent: Samsung

Model: DV90T5240AE

Długość: 60 cm

Głębokość: 60 cm

Klasa energetyczna: A+++

Poziom hałasu: 63 dB

Opis:

Ranking suszarek do prania byłby niepełny bez modelu, jakim jest Samsung Optimal Dry DV90T5240AE. Ten model może pomieścić aż 9 kg prania, klasa energetyczna to A+++. Suszarka automatycznie dostosowuje parametry suszenia, aby zapewnić najlepsze efekty pracy. Tym modelem można sterować zdalnie za pomocą smartfona, co jest dużą zaletą. Suszarka Samsung Optimal Dry jest wyposażona w czujnik czyszczenia wymienników ciepła, czujnik wilgotności, a także czujnik temperatury. Model ten posiada także inteligentny panel, zapewniający wygodną i bezproblemową obsługę urządzenia.

2 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare

2 suszarka do prania
Najważniejsze cechy:

Producent: Electrolux

Model: EW8H458BP

Długość: 60 cm

Głębokość: 60 cm

Klasa energetyczna: A++

Poziom hałasu: 66 dB

Opis:

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazł się Electrolux EW8H458BP PerfectCare. Ładowność urządzenia wynosi 8 kg, a klasa energetyczna to A++. Specjalne czujniki SmartSense zapewniają równomierne suszenie ubrań dostosowane do potrzeb. Model ten potrafi przywrócić wodoodporność ubrań, co jest bardzo dużą zaletą. Warto też wspomnieć, że suszarka Electrolux otrzymała Certyfikat Woolmark Blue. Oznaczenie informuje, że suszarka zajmie się dobrze nawet najdelikatniejszymi tkaninami i wysuszy je w bezpieczny sposób przynoszący zadowalające efekty. Urządzenie może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku małych, jak i dużych rodzin.

1 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka Bosh z pompą ciepła WTR87TW0PL

1 suszarka do prania
Najważniejsze cechy:

Producent: Bosch

Model: WTR87TW0PL

Długość: 59,8 cm

Głębokość: 59,9 cm

Klasa energetyczna: A+++

Poziom hałasu: 64 dB

Opis:

Najlepsza Bosh z pompą ciepła WTR87TW0PL. Ładowność wynosi 8 kg, klasa energetyczna to A+++. Urządzenie jest wyposażone w system AutoDry, który zapewnia ochronę suszonych tkanin. Model ten jest wyposażony w łącznik z wysuwaną szufladą, system dopasowujący sposób suszenia do rodzaju tkanin, ma także program służący do błyskawicznego suszenia. Warto również wspomnieć, że ta suszarka Bosh pracuje wyjątkowo cicho, a jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań marki.

Czy warto mieć elektryczną suszarkę do prania w domu?

Dobrze wyposażony dom to taki, w którym funkcjonowanie jest po prostu przyjemne. Warto zadbać o praktyczne urządzenia, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków jest łatwiejsze i przebiega sprawniej. Śmiało, można powiedzieć, że suszarka elektryczna to sprzęt godny uwagi. Dzięki niej czas suszenia ubrań jest skrócony, maszyna suszy różne tkaniny, sprawdzi się zarówno w przypadku singla, jak i dużej rodziny.

Czy suszarka niszczy ubrania?

Suszarka do prania nie niszczy ubrań, jeśli dopasowujemy jej ustawienia do konkretnych typów odzieży jak i dbamy o kondycję samego urządzenia. Susząc swoje ubrania zwróć uwagę na informacje zawarte na metkach.

Wybór suszarki do prania – na co zwrócić uwagę?

Pojemność

Im większa suszarka, tym więcej ubrań można w niej uprać i wysuszyć jednocześnie. Pojemność suszarek do prania waha się od 4 do nawet 12 kilogramów. Dla większych rodzin, które dużo pracują i mają mało czasu na pranie, lepszym wyborem będzie suszarka o większej pojemności.

Rodzaj obudowy

Urządzenia te mogą być wolnostojące lub do zabudowy. Suszarki wolnostojące są łatwiejsze w montażu i mogą być umieszczone w dowolnym miejscu w domu. Natomiast suszarki do zabudowy są idealne dla tych, którzy cenią sobie estetykę i chcą mieć wszystkie sprzęty AGD w jednej linii.

Poziom hałasu

Jest to jeden z faktorów, który może okazać się bardzo ważny dla wielu osób. Suszarka podczas pracy nie powinna zakłócać spokoju. Jeśli posiadasz małe dziecko, lub po prostu cenisz sobie ciszę wówczas zwróć uwagę na poziom generowanego hałasu.

Klasa energetyczna

Im wyższa klasa, tym mniej energii zużywa urządzenie podczas pracy, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Suszarki dzielą się na kilka klas efektywności energetycznej od A+++ (najbardziej efektywne) do D (najmniej efektywne). Zwróćmy uwagę na to, by wybrać urządzenie o jak najwyższej klasie efektywności, ponieważ dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd i przyczynimy się do ochrony środowiska.

Funkcje dodatkowe

Programy suszenia, automatyczne wyłączanie czy możliwość suszenia na niskie temperatury. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą dostępnych funkcji i wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej przydatna.

Gdzie postawić suszarkę do prania?

kobieta wkłada pranie do suszarki

Gdzie umiejscowić suszarkę do prania, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości, jakie posiadamy w domu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów:

W łazience

Posiadając wolne miejsce w łazience, suszarka może stać na przykład obok pralki. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób mamy dostęp do dwóch urządzeń AGD w jednym miejscu. Warto jednak pamiętać, że urządzenie to znajdując się w łazience musi być odpowiednio wentylowane, aby nie doszło do zawilgocenia pomieszczenia.

W kotłowni lub pralni

Osobne pomieszczenie przeznaczone do prania i suszenia ubrań to świetne miejsce dla tego urządzenia. W takiej pralni warto również zadbać o odpowiednią wentylację, aby suszenie odbywało się w komfortowych warunkach.

W garażu lub w piwnicy

Garaż lub piwnica równie świetna nadają się do umiejscowienia w nich suszarki, szczególnie jeśli nie mamy innego wolnego miejsca w domu. Ważne, by pomieszczenie było nie było zbyt wilgotne.

W kuchni

Jeśli lubimy mieć wszystkie sprzęty AGD w jednym miejscu, suszarka może stać w kuchni. Warto jednak pamiętać, by umieścić ją w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać podczas gotowania czy jedzenia.