Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych irygatorów do zębów w 2022 roku

Ranking irygatorów do zębów 2022

Często denerwujesz się, że mimo mycia zębów pomiędzy Twoimi zębami zbierają się resztki i drobinki pokarmu? Nić dentystyczna nie zawsze w 100% załatwi sprawę. W końcu mamy jeszcze do czynienia z płytką nazębną. Na szczęście jest urządzenie, które może pomóc dbać o zęby, przestrzenie międzyzębowe i dziąsła po myciu zębów.

Irygator, czyli płynna szczoteczka do zębów, to urządzenie medyczne, które służy do czyszczenia zębów i dziąseł przy pomocy strumienia wody pod ciśnieniem. Irygatory są stosowane przez dentystów, ale można je kupić także w aptekach i sklepach ze sprzętem medycznym. Irygatory są szczególnie polecane osobom, które mają problemy z dziąsłami i chorują na próchnicę. Irygatory pomagają także w utrzymaniu higieny jamy ustnej oraz zapobiegają namnażaniu się bakterii.

Jaki irygator do zębów wybrać?

Poznajcie ranking irygatorów do zębów i wybierzcie najlepszy model dla siebie.

ranking irygatorów do zębów 2022

Irygator do zębów
Haxe RST5012

Irygator do zębów
SEYSSO Oxygen Travel

3 miejsce na najlepszy produkt

Irygator do zębów
Oral-B Professinal Care Oxy Jet

2 miejsce na najlepszy produkt

Irygator do zębów
WATERPIK WP-100E ULTRA

1 miejsce na najlepszy produkt

Irygator do zębów
Phillips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 HX3806/33

Irygator z trybem dla wrażliwych zębów: Haxe RST5012

5 miejsce irygator do zębów

Pewnie zastanawiacie się po co Wam kolejne akcesorium w Waszej łazience i czy warto inwestować w irygatory do zębów. Ranking 2022 pomoże Wam poznać te przydatne akcesoria pielęgnacyjne bliżej. Piąte miejsce zajmuje Haxe RST5012. To inteligentny irygator do jamy ustnej, który umożliwia skuteczne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. Według producenta regularne stosowanie umożliwia usunięcie 99,9% zanieczyszczeń. Nie trzeba zatem udawać się tak często do dentysty, by czyścić przestrzenie międzyzębowe czy usuwać kamień nazębny. Dysza obraca się wokół własnej osi, a ultra cienki strumień wody (0,6 mm) dociera do wszystkich przestrzeni między zębowych. To narzędzie ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej także gdy nosi się aparat ortodontyczny. Irygator masuje dziąsła, przyczynia się do ich wzmocnienia i może pomóc nawet zmniejszyć wrażliwość i krwawienie dziąseł. Wyposażony jest w tryb Normal, Soft – dla osób z wrażliwym uzębieniem i dziąsłami albo Pulse – do codziennego masażu dziąseł. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi i niewielkiemu rozmiarowi idealnie sprawdzi się też na podróż.

Irygator z trzema końcówkami w zestawie: SEYSSO Oxygen Travel

4 miejsce irygator do zębów

Warto postawić także na profesjonalny irygator do zębówSEYSSO Oxygen Travel. Świetnie wypłukuje resztki pokarmowe i płytkę bakteryjną, uzupełniając codzienne szczotkowanie zębów. Dociera do trudno dostępnych miejsc – przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych i linii dziąseł. Wyposażony jest we wbudowany akumulator litowo-jonowy, który gwarantuje ciągłość pracy i długotrwałe działanie na jednym ładowaniu. Cechuje się wyjątkowo dużym zakresem ciśnienia od 2,7 do 6,2 bar. Precyzyjny strumień wody ma tylko 0,6 mm i jest znacznie skuteczniejszy od nici dentystycznych, nie wspominając już o wykałaczkach. Pozwala dbać o dziąsła i masuje je strumieniem pulsacyjnym. Posiada 3 tryby pracy: normal, soft i pulse. Zbiornik na wodę ma pojemność 150 ml. Posiada 3 końcówki w zestawie: pierwsza służy do standardowej irygacji, druga przeznaczona jest do kieszonek dziąsłowych, a trzecia do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych w przypadku noszenia aparatu ortodontycznego. 

3 miejsce na najlepszy produkt

Irygator z 3 strumieniami do wyboru: Oral-B Professinal Care Oxy Jet

3 miejsce irygator do zębów

Na pewno chcesz wybrać najbardziej optymalny irygator do zębów. Ranking pomoże Ci dobrać odpowiednie urządzenia, a w nim miejsce 3 zajmuje Oral-B Professional Care Oxy Jet. Ten irygator do zębów wyposażony jest w regulację ciśnienia i regulację strumienia. Można uzyskać strumień z mikrobąbelkami, a do dyspozycji w zestawie są aż 4 końcówki do irygacji. Napowietrzony strumień wody skutecznie wypłukuje przestrzenie międzyzębowe, usuwa bakterie i zanieczyszczenia. Stosowanie irygatora pozwala zniwelować krwawienie dziąseł i umożliwia ich delikatny masaż. Strumień z mikrobąbelkami skutecznie usuwa płytkę bakteryjną. Strumień wirujący wnika poniżej linii dziąseł, masuje je i wpływa na ich ukrwienie. Strumień skupiony to prosty strumień dzięki któremu można usunąć resztki pokarmowe. 3 strumienie do wyboru to naprawdę świetna sprawa. Regularne stosowanie irygatora zmniejsza znacząco ryzyko powstania zapalenia dziąseł. Polecany jest dla osób noszących aparat ortodontyczny, ale i tych, które chcą poprawić ukrwienie swoich dziąseł i pozbyć się bakterii z przestrzeni międzyzębowych i płytki bakteryjnej. 

2 miejsce na najlepszy produkt

Irygator z 8 końcówkami w zestawie: WATERPIK WP-100E ULTRA

2 miejsce irygator do zębów

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje WATERPIK WP-100E ULTRA. Został wyposażony w aż 8 końcówek do irygacji. Posiada też funkcję regulacji ciśnienia. Świetnie sprawdza się do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych. Pojemność zbiornika w tym modelu to 600 ml. Świetnie usuwa płytkę bakteryjną, zapobiegając powstawaniu kamienia nazębnego. Masaż i stymulacja dziąseł wzmacnia je, poprawia ich ukrwienie, jednocześnie zapobiega ich krwawieniu, a także powstawaniu zapalenia dziąseł. Posiada 10 stopni regulacji ciśnienia. Jest cichy w użytkowaniu. Wyposażony jest nawet w końcówkę do czyszczenia języka. Na nim gromadzi się sporo bakterii, a często niesłusznie pomija się jego czyszczenie przy szczotkowaniu zębów. Dzięki odpowiedniej końcówce irygatora będzie to skuteczniejsze i przyjemniejsze.

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepszy irygator do zębów: Phillips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 HX3806/33

1 miejsce irygator do zębów

Najlepszy irygator do zębów to Phillips Sonicare Cordless Power Floosser 3000 HX3806/33. Ten irygator posiada zasilanie akumulatorowe i dwie końcówki w zestawie. Bezprzewodowe działanie na pewno zapewnia komfort użytkowania. Posiada funkcję regulacji prędkości. Jest wyposażony we wskaźnik ładowania. Zbiornik wody w uchwycie jest na pewno praktycznym rozwiązaniem. Dużą zaletą jest także wodoodporność tego urządzenia. Wyposażony jest w końcówkę QuadStream w kształcie X, która rozdziela strumień wody na 4 strumienie. Zapewnia to szybsze i jeszcze dokładniejsze czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Pełne i skuteczne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych można przeprowadzić w zaledwie 60 sekund!

Wśród wielu modeli irygatorów do zębów na pewno znajdziesz model dla siebie. Pamiętaj, że stosowanie irygatora jest uzupełnieniem dla codziennego mycia zębów i nie może go zastąpić!

Ranking irygatorów do zębów - podsumowanie

Wśród przedstawionego wyżej zestawienia irygatorów do zębów, najbardziej interesowały nas te urządzenia, które posiadają wiele pozytywnych opinii. Irygator do zębów to bardzo praktyczne urządzenie. Sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które pragną pielęgnować swoje zęby. Może być używany zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez najmłodszych. Irygator może być wykorzystany w przypadku każdego rodzaju zębów. Jest to bardzo ważne urządzenie, które może poprawić higienę jamy ustnej. Irygator do zębów powinien być wykorzystywany do czyszczenia jamy ustnej, a także do masażu dziąseł. To urządzenie cieszy się rosnącą popularnością przez przynoszenie ogromnych korzyści dla naszego uzębienia. Warto pamiętać, że w przypadku wszelkich problemów z uzębieniem, warto skonsultować się z dentystą, który zaleci nam odpowiednią metodę pielęgnacji.