Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych gier planszowych dla dorosłych

Ranking gier planszowych dla dorosłych

Kto powiedział, że tylko dzieci i młodzież lubią grać w gry planszowe? Obecnie nawet w wielu firmach pracownicy chętnie spędzają ze sobą czas na planszówkach. Dlatego stworzyliśmy nietypowy artykuł, który pod lupę weźmie gry planszowe dla dorosłych. Ranking ten został oparty na grach adresowanych typowo dla dorosłych. Można w nie pogrywać, popijając w towarzystwie ulubionego drinka, a przy tym świetnie spędzić czas i zrelaksować się. Ranking gier planszowych dla dorosłych na pewno przypadnie Wam do gustu. Czy Was zaskoczy? Przekonajcie się sami. Zacznijmy od następującej pozycji…

ranking gier planszowych dla dorosłych

Gra planszowa
Stupromilowy Biznes

Gra planszowa
Stupromilowy las - Alkoholowy ciąg

3 miejsce na najlepszy produkt

Gra planszowa
Trefl 5 Sekund Bez Cenzury

2 miejsce na najlepszy produkt

Gra planszowa
Żulobiznes

1 miejsce na najlepszy produkt

Gra planszowa
Tajniacy: Bez Cenzury

Gra na integrację w mniejszym gronie: Stupromilowy Biznes

5 gra planszowa dla dorosłych

To fajna gra planszowa dla dorosłych, czyli osób wyłącznie powyżej 18 roku życia. Można w nią grać minimum w dwie osoby, maksymalna liczba osób to 5. Zajmie nam około dwóch godzin spędzonych na przedniej zabawie. To pierwsza strategiczna gra na rynku, w której nie przechodzimy z kawałka planszy na następny kupując hotele czy inne nieruchomości, ale gra, w której zarządzamy biznesem alkoholowym. Dzięki niej, nauczymy się jak tworzyć niesamowite napoje sponiewierające, obsługiwane przez Chomiki z New Jersey. Brzmi szalenie? I bardzo dobrze, bo gra świetnie wpływa na poruszenie naszej kreatywności i wyobraźni w bardziej „dorosły” sposób. Oczywiście, aby sporządzić własną linię unikalnych napojów, musimy posiadać odpowiednią gotówkę – a tą musimy zdobyć poprzez zainwestowanie w mniejsze biznesy różnych branż

Gra na spotkanie towarzyskie z dobrymi trunkami: Stupromilowy las. Alkoholowy ciąg

4 gra planszowa dla dorosłych

To nietypowa i bardzo śmieszna gra planszowa dla dorosłych. Zasady są banalnie proste, jednak gra sama w sobie dostarcza wielu wrażeń i emocji. Idealna do spotkania towarzyskiego z dobrymi drinkami lub trunkami w tle. Wręcz do tego tematyczna. Cała zabawa polega na wykonywaniu różnych zasad. Zadania się nie powtarzają, więc możemy liczyć na dużą dawkę chwil, w których ze śmiechu będziemy pękać. W grę można grać nawet w więcej niż 6 osób.

3 miejsce na najlepszy produkt

Gra z dwuznacznościami: Trefl 5 Sekund Bez Cenzury

3 gra planszowa dla dorosłych

To ciekawa gra planszowa dla dorosłych, w którą zagramy w dwie lub w trzy osoby. W tej grze pytania zostały przygotowane z myślą o osobach powyżej osiemnastego roku życia, odpowiedzi nie obejdą się bez dwuznacznych komentarzy i aluzji. W zestawie znajdziemy 163 karty z łączną ilością aż 326 pytań, 3 karty dla pytań stworzonych przez nas samych, czasomierz, pudełko na karty oraz instrukcję. W ciągu 5 sekund będziemy musieli odpowiedzieć na pytanie z wylosowanej karty, jednak, może okazać się to trudniejsze, niż zakładamy, zwłaszcza kiedy zaczął nam się plątać język. A co z pytaniami, na które nie odpowiedzielibyśmy nigdy na trzeźwo? Tych też tutaj nie brakuje. Ta gra zapewnia naprawdę dobrą zabawę przez co najmniej pół godziny, idealna dla niewielkiego grona graczy, którzy dobrze się ze sobą znają i świetnie czują się w swoim towarzystwie.

2 miejsce na najlepszy produkt

Gra na spotkanie w większym gronie: Żulobiznes

2 gra planszowa dla dorosłych

Gry dla dorosłych, planszowe w dodatku, to okazja do dobrej zabawy i spędzenia kreatywnie i relaksująco czasu przy ulubionych trunkach. Naszym top 2 jest właśnie ta gra, ponieważ cieszy się popularnością oraz znana jest z tego, że rozluźnia atmosferę i integruje ludzi. Wciąga dzięki ciekawej fabule, jest też wykonana z największą jakością. Przejście całej gry zajmie nam około godzinkę, do zagrania potrzebujemy minimum dwóch osób, ale górny limit praktycznie nie istnieje. Ta gra, można powiedzieć, że czerpie inspirację z innej znanej gry pod tytułem Eurobiznes, jednak tutaj wygrywa ten, kto ma zarówno głowę do picia, jak i do interesów. Ciekawostką jest to, że nazwy miejscowości pojawiające się w grze są nazwami miejscowości, które faktycznie istnieją w Polsce. Gra sprawdzi się zarówno na imprezie integracyjnej osób z jednej firmy, jak i wieczorze kawalerskim, urodzinach.

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepsza gra planszowa dla dorosłych: Tajniacy - Bez Cenzury

1 gra planszowa dla dorosłych

I tak oto doszliśmy do naszej topowej propozycji. Choć przejście gry zajmie nam około 15 minut, to z pewnością będziemy chcieli grać w tą grę aż do znudzenia. Gra świetnie sprawdzi się w przypadku dwóch osób w nią grających, jak i powyżej sześciu. Ważnym jest wiedzieć, że w grę tę świetnie gra się samą, jak i w połączeniu z pierwszą wersją Tajniaków (tak, bo istnieje jeszcze ich pierwsza wersja). Fabuła jest następująca: dwie drużyny pod przewodnictwem dwóch Szefów Wywiadu chcą jak najszybciej nawiązać kontakt ze swoimi agentami. Jednak Szef może podać własnej drużynie tylko jedno hasło na turę, które może służyć do skontaktowania się z agentami. To hasło powiąże ze sobą kilka kryptonimów, które widzi każdy z grających. Problem w tym, że jeden z nich należy do zabójcy. Tymczasem, każda z drużyn musi się domyśleć, które z nich należą do ich agentów. Cała zabawa polega na hasłach, które są wieloznaczne i przynoszą wiele śmiechu oraz emocji. Najtrudniejsze zadanie Szefa Wywiadu polega na zachowaniu stoickiego spokoju, zarówno wtedy, jak jego drużyna jest bliska odgadnięcia zagadki, jak i wtedy, kiedy zbacza z prawidłowego rozwiązania…

Planszowe gry dla dorosłych biją wszystkie inne możliwe prezenty dla pełnoletnich jubilatów i solenizantów na głowę. Warto wziąć pod uwagę nasz ranking i sprawić przyjemność nietypowym prezentem swojej ulubionej osobie!

Gry planszowe dla dorosłych - Podsumowanie

Planszowe gry dla dorosłych to idealna rozrywka dla całej rodziny. Świetnie sprawdzają się jako gry imprezowe, a także jako świetna forma relaksu i rozrywki. Dzięki planszowym grom dla dorosłych, każdy może się świetnie bawić i cieszyć się wspaniałą rozrywką. Wiele osób uważa, że planszówki są nudne i nie mają w sobie nic wspólnego z prawdziwymi emocjami, które można doświadczyć w czasie gier komputerowych. To jest jednak błędne przekonanie, ponieważ gry planszowe również mogą być bardzo emocjonujące i wciągające, a także wymagają od gracza bardzo dużo uwagi i koncentracji. Grając w planszówki z rodziną czy znajomymi dbamy także o nasze relacje, budujemy więzi i poprawiamy swoje umiejętności społeczne, czego próżno szukać w grach komputerowych.