Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy

Ranking rejestratorów jazdy

Bezpieczeństwo w czasie prowadzenia samochodu to podstawa. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się urządzenia, które podnoszą komfort pokonywania nawet bardzo dużych odległości. Ranking rejestratorów samochodowych umożliwia porównanie konkretnych urządzeń, ale jednocześnie w razie wypadku, umożliwia sprawdzenie, co się właściwie działo. Rejestrator zapisuje to, co się dzieje na drodze, dlatego często można spotkać się z sytuacją, gdy poszukiwani są świadkowie jakiegoś zdarzenia, czy też osoby, dysponujące zapisem z niego.

ranking rejestratorów jazdy

Rejestrator samochodowy - czy warto?

Rejestrator do samochodu to pomoc dla każdego, kto chciałby wejść w posiadanie właśnie takiego urządzenia ze względu na swój tryb życia, którego znaczną część stanowi jazda samochodem. Coraz więcej osób również decyduje się na podróżowanie, gdzie takie urządzenie również się sprawdzi. Wiadomo, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, stąd też wideorejestrator jest wręcz koniecznością w dzisiejszych czasach.

Rejestrator jazdy
XBLITZ S8

Rejestrator jazdy
Viofo A119 V3

3 miejsce na najlepszy produkt

Rejestrator jazdy
Navitel MSR700

2 miejsce na najlepszy produkt

Rejestrator jazdy
Mikavi PQ4 DUAL

1 miejsce na najlepszy produkt

Rejestrator jazdy
70Mai Dash Cam Pro Plus+ A500S

Wideorejestrator z trybem nocnym: XBLITZ S8

5 rejestrator jazdy

Rejestrator jazdy Xblitz S8 to sprzęt, który obsługuje karty pamięci, a co najważniejsze posiada solidny wyświetlacz. Rozdzielczość QHD (2560x1440p) zapewnia wyraźny obraz w jakości 60 FPS o jakości FULL HD. Niezwykle ważną funkcją tego modelu jest to, że został on wyposażony w tryb nocny. W efekcie nawet podróżowanie po zmierzchu nie będzie stanowiło problemu. Natomiast filmy zarejestrowane nocą także będą charakteryzowały się wysoką rozdzielczością. Wideorejestrator samochodowy posiada także aktywny uchwyt. Dlatego nawet ładowanie nie będzie sprawiało większych trudności, gdyż umieszczenie kamery na miejscu jest możliwe za pomocą jednego kliknięcia.

Wideorejestrator z jakością QUAD HD+: Viofo A119 V3

4 rejestrator jazdy

Viofo A119 V3 to kolejna pozycja warta uwagi. Ten rejestrator jazdy zapewnia nie tylko rozdzielczość w jakości Full HD, ale także wyświetlacz. Model posiada matrycę SONY STARVIS IMX335, dzięki któremu można otrzymać obraz w jakości QUAD HD+. W efekcie urządzenie jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale przede wszystkim jego funkcjonowanie jest bardzo płynne. Obraz, który oferuje ten wideorejestrator, charakteryzuje się maksymalną ostrością, ale także jest bogaty w szczegóły. Świetnie sprawdzi się dla miłośników wszelkich nowinek technologicznych, którzy chcieliby w późniejszym czasie sprawdzić nagrania, ponieważ tutaj jest to 60kl/s, tak więc jest to naprawdę bardzo dobry wynik na tle konkurencyjnych urządzeń z tej półki cenowej. W tym modelu zastosowano bardzo szeroki obiektyw, ponieważ umożliwia on widzenie z kątem aż do 140 stopni. Wideorejestrator został wyposażony w wysokiej jakości kondensatory, dlatego wydłużona zostaje żywotność urządzenia, ale jednocześnie urządzenie jest odporne na wahanie się temperatur. W tym modelu znajduje się również tryb parkingowy, jednak aby działał on w trybie zaawansowanym, w samochodzie musi znajdować się wtyczka do gniazda zapalniczki.

3 miejsce na najlepszy produkt

Wideorejestrator z szerokokątnym obiektywem: Navitel MSR700

3 rejestrator jazdy

Wideorejestrator, który został wyposażony w rozdzielczość Full HD, ale przede wszystkim obsługuje karty pamięci. Model ten charakteryzuje się nie tylko rozdzielczości na poziomie 1920×1080 pikseli, ale również posiada sensor optyczny Sony, dlatego nagrywanie nawet w bardzo trudnych warunkach, nie sprawia żadnych trudności. Szerokokątny obiektyw, w tym przypadku umożliwia nagrywanie nawet w 170 stopniach. Tutaj także jest opcja zaawansowanego trybu parkingowego. Przydaje się on szczególnie na dużych powierzchniach, ponieważ nagrywa nawet w sytuacji, gdy nie ma właściciela w samochodzie. Model został wyposażony w czytnik kart pamięci i z powodzeniem obsługuje takie o pojemności 256GB. Urządzenie uruchamia się w momencie, w którym włącza się zapłon w samochodzie. Dlatego nie ma konieczności pamiętania o tym, że należy je włączyć, czy uruchomić. Urządzenie zostało wyposażone także w bardzo wytrzymały akumulator, ale także obudowę. Oznacza to, że nawet w sytuacji wypadku, czy zderzenia z powodzeniem wytrzyma, by stać się dowodem w sprawie o wyjaśnienie, z czyjej winy doszło do zdarzenia. Sprzęt posiada wygodny uchwyt, dlatego korzystanie z niego, czy nawet ładowanie nie sprawia większych trudności.

2 miejsce na najlepszy produkt

Wideorejestrator do nagrywania tego co z przodu, jak i z tyłu: Mikavi PQ4 DUAL

2 rejestrator jazdy

Produkt firmy Mikavi z jednej strony ma niezwykle kompaktowe rozmiary, natomiast z drugiej strony świetnie sprawdza się zarówno w bliskich, jak i dalekich trasach. Niewątpliwie bardzo pomocna jest tutaj wysoka jakość nagrywania kamery, ponieważ wynosi ona 1080 pikseli i nagrywa w jakości Full HD. To świetna propozycja dla kogoś, kto szuka urządzenia, które sprawdzi się zarówno do nagrywania tego, co znajduje się przed jak i za samochodem. Ponieważ ten zestaw składa się z dwóch urządzeń. Kąt widzenia w każdym przypadku wynosi aż 170 stopni, dlatego widoczne są wszelkie szczegóły. Z powodzeniem sprawdza się także do narywania nocą. Można korzystać z opcji połączenia z siecią WIFI, ale również aplikacji mobilnej, którą można obsługiwać za pośrednictwem smartfona. Przede wszystkim jest to opcja dla kogoś, kto chciałby nagrywać to, co się dzieje wokół samochodu przez całą dobę. Świetnie sobie radzi, nawet gdy nie ma żadnego oświetlenia. Automatyczny tryb parkingowy to także bardzo duża pomoc, szczególnie jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, czy też korzysta z parkingu podziemnego. 

1 miejsce na najlepszy produkt

Wideorejestrator z systemem asystującym: 70Mai Dash Cam Pro Plus+ A500S

1 rejestrator jazdy

Zwycięzca rankingu, czyli najlepszy rejestrator jazdy to 70Mai Dash Cam Pro Plus+ A500S, który posiada zarówno wysokiej jakości wyświetlacz, jak i możliwość korzystania z kart pamięci. Świetne urządzenie, które posiada także dedykowaną aplikację, dzięki której korzystanie z tego wideorejestratora staje się jeszcze przyjemniejsze. Oczywiście, aby można było z niej korzystać, należy mieć połączenie z siecią WiFi. W aplikacji można zapisywać również poprzednie materiały, co jest szczególnie ważne dla osób, które często podróżują, gdyż nie ma tutaj obawy co do tego, że następne nagrania zostaną nadpisane. Model został wyposażony w ADAS, który nie tylko wspiera kierowcę jako asystent, ale także poprawia bezpieczeństwo w trakcie prowadzenia samochodu.

Jaki wideorejestrator do samochodu wybrać?

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jaką kamerę samochodową wybrać? Wiadomo, że wysoka jakość nagrywania także nocą to podstawa, duże znaczenie ma możliwość korzystania z karty pamięci, ponieważ można w ten właśnie sposób zapisywać poszczególne trasy i w razie konieczności wrócić do danych nagrań. Wiadomo, że w sytuacji gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, taka kamera nie tylko będzie w stanie zarejestrować je samo, ale także to, co się dzieje wcześniej. To ważne, ponieważ w późniejszym czasie można z łatwością ocenić, kto zawinił. Wiadomo, że dla policji, jak i dla rozwiązania sprawy, będzie mogło mieć to szczególnie duże znaczenie. Ponadto dla właściciela samochodu jest to zabezpieczenie przed uczestnikami ruchu drogowego, którzy nie są uczciwi. Dlatego jeśli ktoś chciałby zapewnić sobie większe poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróżowania samochodem, powinien dokonać zakupu takiego urządzenia.