Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych zegarków sportowych w 2022 roku

Ranking zegarków sportowych 2022

W dzisiejszych czasach wiele osób chodzi na siłownię, biega czy też po prostu ma inne sportowe zainteresowania. Aktywność sprawia, że możemy odpocząć po dniu pracy, zrelaksować się psychicznie, oczyścić swój umysł, ale przede wszystkim zatroszczyć się o swoje ciało. Obecnie technologia znacząco pomaga nam w monitorowaniu wszelkiej aktywności, więc kupujemy różne produkty, które wpływają na ostateczny kształt treningu. Zegarki sportowe są jednym z częściej wykorzystywanych akcesoriów, więc postanowiliśmy przygotować dla was ich ranking, który ułatwi ostateczny wybór produktu do treningu.

ranking zegarków sportowych 2022
Obraz autorstwa Freepik

Garmin Forerunner 45S

3 miejsce na najlepszy produkt

Garmin Forerunner 245

1 miejsce na najlepszy produkt

Garmin Fenix 6X Pro

Zegarek przystępny cenowo: Garmin Forerunner 45S

5 miejsce zegarek sportowy

Nasz ranking zegarków sportowych otwiera produkt marki Garmin będący inteligentnym urządzeniem, które będzie świetne zarówno dla doświadczonych w bojach sportowców, jak i również kompletnych nowicjuszy. Jego sporą zaletą jest wygląd ułatwiający odczytywanie pomiaru na tarczy. Koperta została wykonana z tworzywa sztucznego, które w żadnym stopniu nie utrudnia poruszania się podczas treningu.

Zegarek Garmin Forerunner jest ze średniej półki cenowej, ponieważ cena około 600 zł za taki produkt jest ceną niską. To jaki zegarek sportowy wybrać, często jest determinowane przez cenę, a ta z pewnością jest osiągalna dla sporej części użytkowników. Smartwatch umożliwia odczytywanie pomiaru kroków, spalonych kalorii, a wszystko ułatwia aplikacja Garmin Connect służąca do monitorowania oraz udostępniania danych i tym samym zestawianie wyników z innymi sportowcami.

Zegarek z funkcją dopasowania treningu: Polar Ignite

4 miejsce zegarek sportowy

Sportowy zegarek Polar Ignite to kolejny produkt warty uwagi. Nasz ranking zegarków sportowych głównie dotyczy produktów bardzo znanych marek, a tutaj w naszym zestawieniu pojawia się produkt Polara. Poza oczywistymi funkcjami jak wyświetlanie godziny, daty, ma on również masę innych zalet, który nie zawsze można spotkać w produktach tego typu. Największą z nich jest możliwość dobrania odpowiedniego treningu i dostosowania jego rodzaju do aktualnej kondycji.

Szukając innych zalet tego produktu, warto wspomnieć o wbudowanym lokalizatorze GPS, który ułatwi poruszanie się w terenie. Smartwatch Polar Ignite można dostować do 130 dyscyplin sportowych, a dzięki specjalnie dedykowanej aplikacji Polar Flow można monitorować cały czas swoje postępy.

3 miejsce na najlepszy produkt

Zegarek idealny dla biegacza: Garmin Forerunner 245

3 miejsce zegarek sportowy

Na trzecim stopniu podium znalazł się zegarek sportowy marki Garmin, model Forerunner 245. Jest to produkt, którego cena oscyluje w granicach 1000 zł. Jeżeli chodzi o zegarki sportowe w rankingu 2022 roku, to miejsce produktu jest jak najbardziej zasłużone. To model dający osobie aktywnej wiele radości. Jego sporą zaletą jest to, że monitoruje nasz organizm w taki sposób, że pokazuje nam jaki rodzaj treningu jest dla nas najlepszy na daną chwilę, czy też może zdecydować się na odpoczynek.

Dużą zaletą posiadania zegarka Garmin jest to, że można cały czas pobierać nowe plany treningowe poprzez aplikację Garmin Coach, ale również udostępniać swoje. Niskobudżetowe opaski na rękę czy też zegarki sportowe mają to do siebie, że pokazują pomiar kilometrów, natomiast nie bierze pod uwagę czynników, które akurat wlicza Garmin Forerunner:

  • dynamika biegu
  • bilans czasu z podłożem
  • długość kroku
  • odchylenie do długości

To produkt, w który zdecydowanie warto zainwestować, a nasz ranking najlepszych zegarków sportowych jest idealnym miejscem do tego, by go wyróżnić. Ciekawostką jest to, że zegarek ten można personalizować poprzez pobieranie bezpłatnych tarcz oraz innych aplikacji ze sklepu.

2 miejsce na najlepszy produkt

Zegarek z mocną baterią: Suunto 9 G1 Baro

2 miejsce zegarek sportowy

Drugie miejsce w naszym zestawieniu przypadło fińskiemu przedstawicielowi, czyli Suunto 9 G1 Baro. Jest to świetny zegarek dla sportowców z prostego powodu – wydajność oraz dokładne śledzenie. To bardzo wartościowy produkt, który pozwala na przemierzanie długich tras, więc miłośnicy górskich wędrówek czy też biegów przełajowych będą nim zachwyceni. Nasz ranking zegarków sportowych musiał wziąć pod uwagę tę kandydaturę, choćby ze względu na algorytm FusedTrack, który zwiększa dokładność i określenia dystansu. Co istotne, działa on przez tysiące godzin, dzięki czemu nie trzeba bać się o to, że się rozładuje.

Produkt Suunto 9 G1 Baro ma wodoszczelność na poziomie 100m, a dodatkowo można dzięki niemu odbierać alerty o połączeniach oraz udostępniać swoje osiągnięcia. To produkt, który kosztuje więcej niż poprzednie propozycje, jednak chcąc mieć wartościowy sportowy zegarek, jak najbardziej warto w niego zainwestować.

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepszy zegarek sportowy: Garmin Fenix 6X Pro

1 miejsce zegarek sportowy

Nasz ranking na najlepszy sportowy zegarek wygrywa bezdyskusyjnie Garmin Fenix 6X Pro. Dlaczego tak jest? Z bardzo prostego powodu. To ogromnie wytrzymała konstrukcja, która pozwala na trening nawet w najtrudniejszych warunkach. Niesamowitym plusem jest to, że posiada on wbudowane mapy TopoActive Europe. Opcja Power Manager sprawia, że zegarek można naładować raz na parę tygodni.

Technologie ClimbPro oraz PacePro pomagają osiągać lepsze rezultaty, a jest ona dedykowana zarówno dla pływaków, biegaczy, ale też przedstawicieli innych dyscyplin. Na plus zegarka jest możliwość wyświetlania informacji o podjazdach, podbiegach czy wzroście wysokości. Ciekawostką jest opcja wzywania pomocy w razie wypadku.

Wybieramy zegarek sportowy - czym się kierować?

Wybierając zegarek sportowy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy określić, do jakiego rodzaju aktywności fizycznej będzie on używany na przykład do biegania, pływania, jazdy na rowerze czy uprawiania innego sportu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest stopień zaawansowania na przykład, czy potrzebujemy zegarka z funkcjami treningowymi, takimi jak pomiar tętna czy licznik kroków. Inne istotne cechy to wodoodporność, wytrzymałość, łatwość obsługi i estetyka. Nie ma sensu inwestować w drogie produkty, jeżeli mamy ograniczony budżet bądź też nasza aktywność zwykle ma miejsce od czasu do czasu. Jeżeli jednak mamy do czynienia ze sportowcami „pełną gębą”, to należy pamiętać o tym, że takie produkty jak Garmin Fenix 6X Pro zdecydowanie spełnią wszelkie oczekiwania. Nowoczesne zegarki to nie tylko urządzenia do pomiaru jakości treningu, ale również monitorowania snu czy też analizy spalonych kalorii. Warto zatem wybrać taki produkt, który będzie spełniać wszelkie oczekiwania, by podnieść poziom swojego treningu o poziom wyżej.

Zalety posiadania zegarka sportowego

  1. Zegarki sportowe są wygodne i łatwe w użyciu. 
  2. Zegarki sportowe są wytrzymałe i odporne na wstrząsy, a także na działanie wody.
  3. Zegarki sportowe mają często funkcje, które mogą być przydatne podczas uprawiania sportu, takie jak stoper, licznik kroków czy licznik kalorii.
  4. Zegarki sportowe są często estetycznie atrakcyjne i mogą być ładnym dodatkiem do stroju.