Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych wentylatorów stojących w 2022 roku

Ranking wentylatorów stojących 2022

Nadszedł czas upałów i wiele osób rozgląda się za wentylatorem. W dużym pokoju świetnie sprawdzi się wentylator stojący. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 najlepszych wentylatorów stojących. Jaki wybrać wentylator stojący? Ranking pomoże dokonać trafnego wyboru.

 

Wentylator stojący to rodzaj wentylatora, który jest na tyle lekki, że można go łatwo przenosić. Jest to użyteczne, jeśli chcesz mieć przewiew w różnych miejscach w domu. Można go ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, więc można go używać w różnych miejscach w domu. Wentylator stojący to rodzaj wentylatora, który jest na tyle lekki, że można go łatwo przenosić. Jest to użyteczne, jeśli chcesz mieć przewiew w różnych miejscach w domu. Można go ustawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, więc można go używać w różnych miejscach w domu. Wentylatory stojące mogą być przeznaczone do użytku w domu lub w biurze. Wentylatory biurowe są zwykle większe niż wentylatory domowe. Można je również używać w pomieszczeniach o większej powierzchni, takich jak biura, sale konferencyjne i sale wykładowe.
Są one bardziej wydajne, dlatego chętniej je kupujemy.

Wentylator stojący
Aria Silence Lungo 40

Wentylator stojący
Kontext 16" 40W

3 miejsce na najlepszy produkt

Wentylator stojący
Volteno 70 W

2 miejsce na najlepszy produkt

Wentylator stojący
Eberg z Bryzą Mos White

1 miejsce na najlepszy produkt

Wentylator stojący
Honeywell HSF600BE4 Advancet QuiteSet Fun

Wentylator z 90 stopniową oscylacją: Aria Silence Lungo 40 45 W

5 miejsce wentylator stojący

Ten wentylator pokojowy stojący jest naprawdę cichy. Dzięki okrągłej podstawie można liczyć na jego stabilne posadowienie. Jest wyposażony w funkcje oscylacji do 90 stopni, regulacji wysokości do 125 cm, regulowany kąt nachylenia, a takż uchwyt do przenoszenia. Sprawdzi się do ochłodzenia nawet dużego pomieszczenia i przyniesie ulgę w upalny dzień. Trzy prędkości zapewniają możliwość dopasowania urządzenia do potrzeb użytkownika. Dzięki 90 stopniowej oscylacji chłodne powietrze dotrze do wszystkich części pokoju. 

Wentylator kompaktowy i wydajny do małych i dużych pomieszczeń: Kontext 40 W

4 miejsce wentylator stojący

Wiatrak stojący domowy Kontext można regulować w zakresie do 125 cm. Jest wyposażony podobnie jak poprzedni model w trójstopniową regulację prędkości. Nawet 1200 obrotów na sekundę, a także oscylacja pozioma i regulowany kąt nachylenia gwarantują dostosowanie urządzenia i nawiewu do potrzeb użytkownika. Podstawa jest krzyżowa, ale zapewnia stabilność wiatraka. Biały kolor, a także długość regulacji sprawiają, że można go dopasować do każdego pomieszczenia. Jeżeli chce się, by nawiew skierowany był bezpośrednio na użytkownika, wystarczy zablokować oscylację. 

3 miejsce na najlepszy produkt

Wiatrak stojący na pilota: Volteno 70 W

3 miejsce wentylator stojący

Nasza kolejna propozycja to wiatrak pokojowy stojący producenta Volteno. Ma wyższą moc niż pozostałe modele, a jednocześnie jest obsługiwany pilotem, co zwiększa komfort użytkownika. Stąd na pewno zasługuje na miejsce na podium naszego rankingu. Wentylator stojący na pilot pozwala na regulację prędkości, ale i poziomu mocy na odległość. Czym ponadto wyróżnia się ten wentylator? Na pewno uwagę zwraca estetyka i klasyczny czarny kolor oraz 3 tryby prędkości pracy z możliwością oscylacji. 

2 miejsce na najlepszy produkt

Wentylator stojący z bryzą: Eberg

2 miejsce wentylator stojący

Ranking wentylatorów stojących 2022 właśnie dotarł do drugiego miejsca na podium. Wentylator Eberg zachwyca ergonomią i elegancją czarną obudową. Jest wyposażony w 5 śmigieł, regulację prędkości. Wentylator posiada funkcję bryzy natryskowej, zatem nie tylko zwiększy komfort przebywania w pomieszczeniu, gdy można rozprowadzić po wnętrzu chłodniejsze powietrze dzięki wpadającemu przez okno wiatrowi. Także gdy jest wyjątkowo upalnie może wypełnić urządzenie wodą, a ono będzie rozprowadzać mgiełkę chłodnego powietrza po całym pomieszczeniu. To naprawdę wyjątkowa funkcja, na którą warto zwrócić uwagę. Można tym samym poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu, co jest ważne z punktu widzenia osób cierpiących na astmę. 

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepszy wentylator stojący: Honeywell wentylator stojący HSF600BE4 Advancet QuiteSet Fun (5 trybów pracy, skuteczna oscylacja i praktyczny timer)

1 miejsce wentylator stojący

Zwycięzcą naszego rankingu jest wentylator stojący czarny Honeywell HSF600BE4 Advanced QuiteSet Fun. To model, który poleca wielu zadowolonych użytkowników. Na uwagę w tym modelu zasługuje wbudowana redukcja szumów, dzięki której wentylator jest naprawdę cichy. Maksymalny poziom hałasu to 48 dB, co jest wynikiem o 25% lepszym od większości wentylatorów stojących dostępnych na rynku. Wentylator posiada aż 5 trybów pracy, czym wyprzedza konkurencję, a ponadto może być sterowany pilotem. Ruch obrotowy  w zakresie do 70 stopni zapewnia dotarcie schłodzonego powietrza w każdy kąt pomieszczenia. Regulacja poziomu nachylenia także zwiększa komfort. Wiatrak wyposażony jest ponadto w timer i można jego pracę ustawić na 1, 2 , 3 lub 8 godzin, a po tym czasie automatycznie się wyłączy. Wentylator wyposażony jest w wyświetlacz z regulacją jasności, dzięki czemu będzie komfortowy w obsłudze zarówno w dzień, jak i w nocy. Najważniejszym elementem jest dyfuzor oraz aerodynamiczne 3 śmigła, które zapewniają efektywne chłodzenie. 

Jaki wentylator do pokoju wybrać? - Podsumowanie

Wentylatory stojące to rodzaj sprzętu, który można używać w celu utrzymania pomieszczeń chłodnych i przewiewnych. Są one szczególnie przydatne w upalne dni, kiedy chcesz utrzymać swój dom lub biuro w chłodzie. Wentylatory stojące mają zwykle większe łopatki niż tradycyjne wentylatory wiszące, co sprawia, że ​​są one bardziej efektywne w utrzymywaniu pomieszczeń chłodnych. Wentylatory te są też często wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak regulacja kierunku i siły, timer, a nawet funkcja oszczędzania energii.

Sam wybór odpowiedniego produktu nie jest łatwy, ponieważ istnieje wiele różnych modeli i rodzajów wentylatorów stojących. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wielkość i kształt pomieszczenia, w którym będzie używany wentylator, a także jego przeznaczenie.

Jeśli chcecie wziąć pod uwagę moc urządzenia, to na pewno model Volteno się sprawdzi. Nie zawsze jednak moc przekłada się na najwyższą efektywność pracy. Z tego powodu warto wybrać najbardziej ceniony wentylator stojący. Ranking jasno pokazuje, że jest nim wentylator Honeywell HSF600BE4 Advanced QuiteSet Fun. Zapewni komfort na co dzień zarówno w domu, jak i w biurze, a jednocześnie jest energooszczędny. Ciekawym wyborem jest też wentylator zajmujący drugą pozycję z funkcją mgiełki, która na pewno przyda się w wyjątkowo upalny dzień. Zatem wybór należy do Was!