Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych suszarek do włosów w 2022 roku

Ranking suszarek do włosów 2022

Suszarka do włosów to gadżet przydatny w każdym domu. Producenci sprzętu elektronicznego oferują wiele ciekawych urządzeń. Czasami jednak zbyt duży wybór na sklepowych półkach może przysporzyć wątpliwości co do tego, jaką suszarkę do włosów kupić. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, na które z produktów warto zwrócić uwagę. Z pomocą przychodzi nasz ranking suszarek do włosów. Przeczytaj i dowiedz się, jaką suszarkę do włosów wybrać!

Jaką wybrać suszarkę do włosów?

Stoisz przed wyborem nowego urządzenia, ale nie wiesz, jaka suszarka do włosów spełni Twoje oczekiwania? Przede wszystkim zastanów się nad tym, który model najlepiej będzie wspomagał codzienną pielęgnację włosów. Dzięki temu ich suszenie wcale nie będzie tak szkodliwe, jak mogłoby się to wydawać. Z pomocą właściwego urządzenia możliwe stanie się nawet domknięcie łusek włosa, co znacznie poprawi jego kondycję. Co więcej, wiele z dostępnych w klepach modeli dorównuje suszarkom profesjonalnym, jakich używa się w najlepszych salonach fryzjerskich. Przeznaczone do użytku domowego, są dostępne w przystępnych cenach.

Najlepsza suszarka do włosów – ranking 2022

Poniżej prezentujemy 5 urządzeń, które zasługują na Twoją uwagę. Oto one:

Suszarka do włosów
BaByliss D570DE Turbo Shine 2200

Suszarka do włosów
Remington Pro–Air Turbo D5220

3 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka do włosów
Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

2 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka do włosów
Remington PROluxe AC9140

1 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka do włosów
Philips MoistureProtect HP8280/00

Suszarka z funkcją zmiany siły nawiewu i temperatury: BaByliss D570DE Turbo Shine 2200

5 miejsce suszarka do włosów

Nasz ranking suszarek do włosów 2022 r. otwiera urządzenie BaByliss D570DE Turbo Shine 2200. Ta elegancka suszarka o mocy 2200 V posiada funkcję zmiany siły nawiewu oraz temperatury, co pozwoli nawet na skomplikowane stylizacje fryzury. Co więcej, została ona także wyposażona w funkcję jonizacji i chłodny nawiew. Dodatkowo posiada ona także koncentrator powietrza, który pozwoli na uzyskanie idealnie gładkich włosów oraz dyfuzor do fal i loków.

Suszarka z generatorem jonów: Remington Pro–Air Turbo D5220

4 miejsce suszarka do włosów

Kolejne miejsce zajmuje suszarka Remington Pro–Air Turbo D5220 o mocy 2400 W. Urządzenie te wyróżnia się m.in. obecnością generatora jonów, który emituje nawet do 90% więcej jonów. Pozwala to zapobiec elektryzowaniu się włosów, a dodatkowa funkcja turbo skraca proces suszenia włosów do minimum. Na uwagę zasługuje również zamontowany w niej silnik z dwukrotnie dłuższą żywotnością silnika oraz długi kabel o długości 1,8 m. W połączeniu z 3 ustawieniami ciepła, 2 różnymi prędkościami nawiewu oraz funkcja chłodnego powietrza – to wszystko sprawia, że trudno o lepsze urządzenie w podobnej cenie.

3 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka z kontrolą temperatury NTC: Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

3 miejsce suszarka do włosów

W naszym rankingu suszarek nie mogło zabraknąć urządzenia Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer, które jak zapewnia producent – pozwala na szybkie i zdrowe suszenie włosów. Funkcja jonizacji chroni włosy przed uszkodzeniem oraz elektryzowaniem. Na uwagę zasługuje także kontrola temperatury NTC, która zabezpiecza włosy przed przegrzaniem. Wszystko za sprawą inteligentnego modułu kontroli temperatury, który automatycznie dostosowuje ją do otoczenia. Tym samym suszenie włosów staje się jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowym plusem urządzenia jest magnetyczna dysza powietrzna, którą można obrócić o 360°. Urządzenie zostało również wyposażone w igłę kondensacyjną, która odpowiada za kondensację wilgoci w powietrzu. Dzięki temu włosy i skóra głowy zostają dogłębnie nawilżone.

2 miejsce na najlepszy produkt

Suszarka z technologią OPTIHeat: Remington PROluxe AC9140

2 miejsce suszarka do włosów

Miejsce drugie w naszym zestawieniu zajmuje suszarka Remington PROluxe AC9140, którą wyposażono w inteligentną technologia OPTIHeat, która dostosowuje temperaturę wydmuchiwanego powietrza do otoczenia. Ponadto posiada ona także unikatową funkcję Style Shot, która sprawia, że maksymalnie ułatwi ona modelowanie nawet skomplikowanych fryzur. Na uwagę zasługuje także specjalnie zaprojektowany koncentrator, który skutecznie poprawia przepływ powietrza, co ułatwia suszenie włosów. Z kolei dzięki funkcji jonizacji suszarka PROluxe sprawia, że włosy zachowają swój zdrowy i pełen blasku wygląd na dłużej.

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepsza suszarka do włosów: Philips MoistureProtect HP8280/00

1 miejsce suszarka do włosów

Zaszczytne pierwsze miejsce w naszym rankingu suszarek zajęło urządzenie Philips MoistureProtect HP8280/00. Wyposażona w czujnik MoistureProtect potrafi przy pomocy podczerwieni samodzielnie dostosować temperaturę suszenia do włosów. Dzięki temu innowacyjnemu czujnikowi, urządzenie pozwala na zachowanie nawet do 85% nawilżenia, co sprawia, że są zdrowe i lśniące. Warto również dodać, że suszarka ma moc 2300 W oraz została wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak ThermoProtect, jonizator, dyfuzor do zwiększania objętości włosów. Ponadto ma ona 3 ustawienia temperatury oraz 2 prędkości, co pozwala na jeszcze lepsze suszenie i modelowanie włosów.

Suszarka do włosów – jaką wybrać?

Na końcu warto również wspomnieć kilka słów o tym, jakie cechy posiada dobra suszarka do włosów. Bardzo ważnym parametrem jest moc urządzenia. Powinna być ona dopasowana względem długości i gęstości włosów, do których suszenia będzie ona służyć. Paniom o krótkich włosach rekomenduje się zakup urządzeń o mocy minimum 1500 W. W przypadku włosów długich poleca się natomiast stosować suszarki o mocy powyżej 2000 W. Równie ważne jest to, by suszarka posiadała kilka przydatnych funkcji, które wpłyną na jej użytkowanie. Nowoczesna suszarka powinna posiadać funkcje takie jak:

  • Jonizacja – dzięki niej włosy nabiorą ładniejszego wyglądu oraz przestaną się elektryzować. Dodatkowo staną się gładkie i nabiorą młodzieńczego blasku. Ponadto będą również łatwiejsze w modelowaniu.
  • Dyfuzor – to nakładka z wypustkami, którą umieszcza się na otworze wylotowym suszarki. Podczas suszenia modeluje ona włosy, które wkłada się pomiędzy wypustki. Dzięki temu nabiorą one objętości, będą się ładnie kręcić oraz uniosą się już u nasady.
  • Regulacja temperatury – niektóre z modeli dostępnych na rynku ma już nawet do 6 różnych wariantów.
  • Regulacja siły nadmuchu – im dłuższe włosy tym suszarka powinna posiadać więcej niż 1 rodzaj nadmuchu.
  • Zimny nawiew – przydaje się do układania włosów.
  • Czujnik nawilżenia włosów – to innowacyjna funkcja, która uchroni włosy przed zniszczeniem w wyniku nadmiernego przesuszenia.

Warto również zwrócić uwagę na kwestie związane z silnikiem w suszarkach. Silniki AC są niezwykle wytrzymałe i z powodzeniem posłużą przez długie lata. Z kolei silniki bezszczotkowe to nowość, która pojawiła się na rynku całkiem niedawno. Charakteryzują się one nawet o 50% wyższą wydajnością niż silniki AC. W dodatku są lekkie i mają dużą siłę nawiewu.