Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych suchych karm dla psów w 2022 roku

Ranking suchych karm dla psów 2022

Nasze psy to zarazem najlepsi przyjaciele oraz pupile. Robimy wszystko, aby czuły się z nami jak najlepiej. Troszczymy się o psiaki poprzez wyprowadzanie ich na spacery, zabawę, ale również poprzez odpowiedni dobór karmy. Jako że pies to często członek rodziny, to powinniśmy zadbać o wartościowe posiłki, które będą zawierać odpowiednie składniki odżywcze. Postanowiliśmy przygotować ranking 5 karm, które naszym zdaniem są najlepsze dla piesków. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Sucha karma dla psa
Josera Lamb&Rice

Sucha karma dla psa
Brit Care Grain Free Giant Salmon&Potato

3 miejsce na najlepszy produkt

Sucha karma dla psa
Wiejska Zagroda Indyk z Jagnięciną

2 miejsce na najlepszy produkt

Sucha karma dla psa
Brit Premium by Nature Adult Medium

1 miejsce na najlepszy produkt

Sucha karma dla psa
Brit Premium by Nature Sensitive Lamb

Karma dla psów miniaturowych: Josera Lamm&Reis

5 miejsce sucha karma dla psów

Nasz ranking karm dla psów 2022 otwiera karma premium dla psów Josera Lamb&Rice. Jest to produkt przeznaczony dla dorosłych psów miniaturowych, małych oraz średnich ras. Ta karma dla psów w pełni zasługuje na pojawienie się w naszym zestawieniu. Dzięki formule bez drobiu jest to karma, która będzie idealna dla pupilków mających problemy z alergiami. Są to problemy, które nie zdarzają się zbyt często, natomiast mają miejsce, więc należy w takiej sytuacji dostarczyć psiakowi takiej karmy, która będzie dla niego odpowiednia. Receptura Josera Lamm&Reis została stworzona w taki sposób, aby dostarczyć organizmowi odpowiedni poziom energii, co sprawia, że jest to produkt dla psów o przeciętnej aktywności.

Karma jest lekkostrawna, dzięki czemu nie będzie żadnych problemów z przełykaniem kolejnych granulek, których rozmiar wynosi 1,33 cm. Umieszczone w nich zostały kwasy tłuszczowe omega-3 pozwalające na utrzymanie zdrowej skóry oraz lśniącej sierści. Dodatkowo w karmie Josera Lamm&Reis jest tauryna oraz L-karnityna wspierające serce psiaka, co sprawia, że może cieszyć się zdrowo bijącym serduszkiem i być dłużej z nami.

Bezzbożowa karma dla psa: Brit Care Grain Free Giant Salmon&Potato

4 miejsce sucha karma dla psów

Kolejne miejsce naszego rankingu przypadło karmie, która na tle innych jest naprawdę wyjątkowa. W czym tkwi jej wyjątkowość? Przede wszystkim w tym, że jest bezzbożowa, hipoalergiczna formuła z łososiem i ziemniakami. Grupą docelową są dorosłe psy ras olbrzymich powyżej 45 kg, czyli naprawdę mowa o ogromnych psach. Ten rodzaj karmy dostarcza psu niezbędnych witamin oraz mikroelementów co sprawi, że będzie mieć zawsze siły do długich spacerów oraz zabawy, a przecież każdy pies kocha tego typu aktywność.

Hipoalergiczność tej karmy sprawia, że nie powoduje ona żadnych nadwrażliwości oraz alergii pokarmowych. Dobór składników jest bardzo istotny, ponieważ zostały one tak skomponowane, aby chronić stawy oraz kości, by piesek ich zbytnio nie przeciążał. Duża waga teoretycznie może nieść za sobą pewne problemy, których należy unikać. Wyjątkowością karmy jest to, że zawarte w niej są warzywa, zioła oraz owoce, które są źródłem witamin oraz przeciwutleniaczy. Karmy suche dla psów muszą mieć sporo zalet, abyśmy uważali je za warte wydania własnych pieniędzy, a w tym przypadku tak właśnie jest.

3 miejsce na najlepszy produkt

Karma z naturalnych składników: Wiejska Zagroda Indyk z Jagnięciną

3 miejsce sucha karma dla psów

Na trzecim miejscu naszego rankingu uplasowała rodzima karma od naszego producenta, czyli Wiejskiej Zagrody. Karmy dla psów ranking jest o tyle istotny, że pomaga wybrać najlepsze karmy dla swojego pupila, a w tym przypadku mówimy o wartościowym produkcie. Największą zaletą produktu przez nas umieszczonego na trzecim miejscu jest to, że mięso w niej umieszczone jest najwyższej jakości, co powoduje doskonały smak karmy.

Jeżeli chodzi o suche karmy ranking, to Wiejska Zagroda w pełni na to zasłużyła. W karmie zostały umieszczone naturalne składniki jak warzywa i owoce, jak również zioła. Nie ma w niej żadnych sztucznych składników. Została ona stworzona z myślą o psiakach średnich oraz większych, które mogą mieć delikatne problemy z żołądkiem. Karmy suche dla psa powinny być tworzone z myślą o każdym detalu, a tak jest w tym przypadku.

2 miejsce na najlepszy produkt

Karma dla psów średnich: Brit Premium by Nature Adult Medium

2 miejsce sucha karma dla psów

Drugie miejsce przypadło karmie od Brit, która jest produktem z kurczakiem dla dorosłych psów średnich ras mających od 10 do 25 kg. Receptura karmy została skonstruowana w taki sposób, aby dostarczyć psu wartościowych składników odżywczych w niskich dawkach pokarmowych. Wpływa to na to, że nie pojawiają się skręty jelit. Karma ma sporą zaletę w postaci utrzymania zdrowych i silnych kości, dzięki takim składnikom jak:

– chondroityna
– glukozamina
– wapń
– fosfor

Karma nie zawiera wiele tłuszczu, co pomaga naszemu pupilowi na utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Przy okazji trzeba powiedzieć, że należy ją podawać w postaci suchej i zwilżonej letnią wodą. Sucha karma dla psa od Brit wzmacnia kości oraz wpływa na poprawę siły i kondycji.

1 miejsce na najlepszy produkt

Karma dla psów z alergiami i wrażliwym żołądkiem: Brit Premium Nature Sensitive Lamb

1 miejsce sucha karma dla psów

Ranking karmy dla psów 2022 roku bezapelacyjnie wygrała karma Brit Premium by Nature Sensitive Lamb. Jest to pełnowartościowy produkt będący mieszanką ryżu oraz jagnięciny dla dorosłych psów wszystkich ras. Świetnie sprawdzi się dla piesków, które mają wrażliwy układ pokarmowy oraz skłonności do alergii. Wymieniając ich zalety nie możemy zapomnieć o tym, że nie zawierają pszenicy, kukurydzy oraz innego alergena, czyli soi.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, jest to karma, którą można podawać w formie suchej, ale również i delikatnie zwilżoną wodą. Aby przyzwyczaić naszego czworonożnego członka rodziny do jej jedzenia, należy przed pierwszym spożyciem zmieszać ją z poprzednio stosowanym produktem. Karmy dla psa muszą mieć w sobie tylko wartościowe składniki odżywcze, a w tym przypadku tak jest. Mowa przede wszystkim o jagnięcinie, ale również brązowym ryżu, suszonych jabłkach czy oleju z łososia.

Czym się kierować przy wyborze karmy dla psa?

Suche karmy dla psa w rankingu, który zaprezentowaliśmy pokazują, że należy przede wszystkim stawiać na wartościowe produkty. Nie można kierować się tylko i wyłącznie niską ceną, która może być wabikiem, jednak na dłuższą metę będzie przeszkodą dla naszego pieska. Najważniejsze przy wyborze karmy jest to, aby kupić karmę, która jest przeznaczona dla naszego psa. Nie ma sensu kupowanie karmy dla olbrzymich psów, jeżeli mamy niewielkiego psiaka, bo nie będzie to dla niego wartościowy produkt. Są jeszcze pomniejsze wyznaczniki karmy tj. producent czy miejsce kupowania karmy, jednak często są to subiektywne odczucia.

Jak ocenić czy używasz dobrej karmy dla psa?

Zalety dobrej karmy dla psa:

  1. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze 
  2. Jest łatwo przyswajalna przez psa 
  3. Zapewnia psu zdrowy i pełnowartościowy posiłek 
  4. Nie zawiera sztucznych dodatków i aromatów 
  5. Może być stosowana przez długi czas bez konieczności zmiany diety