Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych powerbanków w 2022 roku

Ranking powerbanków 2022

Dobry powerbank to sprzęt, który przyda się w niejednej sytuacji. Tu pojawia się więc pytanie, jaki powerbank kupić? Przeczytaj nasz ranking powerbanków 2022 i dowiedz się, które urządzenia zasługują na Twoją uwagę. Ponadto podpowiadamy również, jak wybrać dobry powerbank. Zapraszamy do lektury!

Ranking najlepszych powerbanków 2022

Najlepszy powerbank – jaki wybrać?

W ostatnich kilku miesiącach na rynku pojawiło się wiele nowych urządzeń. Dobrze jest więc wiedzieć, jaki powerbank wybrać. W naszym zestawieniu pojawiło się 5 urządzeń, na które warto zwrócić uwagę. Oto one:

Biały powerbank
Redmi 10000mAh

Czarny powerbank
Green Cell GC Power Bank PowerPlay20 20000 mAh

3 miejsce na najlepszy produkt

Srebrny powerbank
Samsung Wireless Battery Pack Fast Charge 10000 mAh

2 miejsce na najlepszy produkt

Czarny powerbank
Xiaomi Gen3 10000 mAh

1 miejsce na najlepszy produkt

Czarny powerbank
Redmi 20000 mAh

Powerbank Redmi 10000 mAh

5 miejsce powerbank redmi 10000

Biały powerbank Redmi 10000mAh to urządzenie o dobrej pojemności, które wystarczy na naładowanie 4 urządzeń w tym samym czasie. Posiada on również standardowe interfejsy, w tym m.in. podwójny port USB-A. USB-C oraz micro USB. Wykorzystana do jego produkcji bateria litowo-polimerowa, posiada dużą gęstość, co pozwala na jednoczesne ładowanie kilku sprzętów. Na uwagę zasługują także bardzo dobrej jakości układy scalone, które zostały zabezpieczone aż 9 warstwami ochronnymi. W połączeniu z wysoką wydajnością ładowania i odpornością na uszkodzenia, w tym również i na temperaturę – jest to całkiem dobry powerbank w przyzwoitej cenie. Biorąc pod uwagę zabezpieczenia w postaci mechanizmu resetu, zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym, ochroną przed niepoprawnym podłączeniem, zwarciem, przeciążeniem wyjściowym, przeładowaniem i rozładowaniem – w tej cenie nie znajdzie się lepszego urządzenia.

Powerbank Green Cell GC Power Bank PowerPlay20 20000 mAh

4 miejsce powerbank greencell 20000

Kolejne miejsce w naszym zestawieniu „Najlepszy powerbank – ranking 2022” zajmuje czarny powerbank Green Cell GC Power Bank PowerPlay20 20000 mAh. Urządzenie umożliwia super szybkie ładowanie za pomocą 2 portów USB Ultra Charge oraz ładowanie standardowe przy pomocy 2 portów USB-C Power Delivery 18W. Tym samym można nim naładować 3 urządzenie jednocześnie. W połączeniu ze zgrabną i solidną konstrukcją oraz pojemności 20 000 mAh, która starczy nawet na 72 godziny ładowania urządzeń takich jak iPhone 11 lub do 56 godzin w przypadku Samsunga S20.

3 miejsce na najlepszy produkt

Powerbank Samsung Wireless Battery Pack Fast Charge 10000 mAh

3 miejsce powerbank samsung wirelles

W naszym zestawieniu, na trzecim miejscu pojawił się również innowacyjny srebrny powerbank Samsung Wireless Battery Pack Fast Charge 10000 mAh, który pozwala na ładowanie bezprzewodowe! Dzięki temu urządzeniu na zawsze uwolnisz się od poplątanych kabli USB. Powerbank jest kompatybilny ze smartfonami z serii Galaxy S10e, S10, S10+, zegarkami Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch oraz z Galaxy Buds. Ponadto pozwala on również naładować inne smartfony, które wyposażono w funkcję bezprzewodowego ładowania. Urządzenie pozwala nawet na 3-krotne, szybkie naładowanie smartfona. W połączeniu z ładnym designem oraz możliwością ładowania przez dołączony kabel, model ten przyda się zarówno w trakcie podróży, jak i do używania na co dzień.

2 miejsce na najlepszy produkt

Powerbank Xiaomi Gen3 10000mAh Czarny

2 miejsce powerbank xiaomi gen3

Drugie miejsce na podium naszego rankingu zajmuje czarny powerbank Xiaomi Gen3 10000 mAh, który jest już trzecią generacją powerbanków od Xiaomi. W porównaniu z poprzednią wersją zamontowano w nim jeszcze lżejsze ogniwa, co sprawia, że waży on nawet o 30% mniej. Dodatkowo posiada on również dwukierunkowy port USB-C oraz funkcję ładowania niskonapięciowego, która umożliwia ładowanie akcesoriów takich jak opaska Mi Band, słuchawka Bluetooth itd. Co więcej, oba porty USB obsługują szybkie ładowanie oraz został wyposażony w szereg przydatnych zabezpieczeń. Dzięki temu urządzenie to jest w stanie zagwarantować szybką i bezawaryjną pracę przez długi czas.

1 miejsce na najlepszy produkt

Powerbank Redmi 10000 mAh

1 miejsce powerbank redmi 20000

Na 1. miejscu naszego zestawienia znalazł się czarny powerbank Redmi 20000 mAh, który wyróżnia się pod wieloma względami. To, co czyni go wyjątkowym to naprawdę duża pojemność oraz kompaktowe rozmiary. Co więcej powerbank Redmi 20000 mAh potrafi inteligentnie dostosować poziom mocy do podłączonego urządzenia. Na uwagę zasługuje również technologia Quick Charge, która umożliwia naładowanie smartfona nawet 3,5 razy szybciej niż za pomocą standardowej ładowarki (w przypadku Redmi Note 7 i Mi 9T). Pełne naładowanie iPhone XS przebiega natomiast nawet i 4.7 razy szybciej! Urządzenie to zapewnia również znacznie wyższą wydajność ładowania, co przedłuża życie ładowanych od niego sprzętów. Na uwagę zasługuje też wysoki poziom bezpieczeństwa oraz 9 warstw ochrony układów scalonych. Powerbank jest odporny na temperaturę oraz został wyposażony w zabezpieczenia takie jak: ochrona przed zwarciem, zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, przed przeciążeniem przeładowaniem, a nawet i nadmiernym rozładowaniem.

Dobry powerbank – jaki najlepiej wybrać?

Na końcu warto również powiedzieć kilka słów o tym, na co zwracać uwagę przy wyborze powerbanka. Pewnym standardem stały się już urządzenia o pojemności 10000 mAh, która stanowi absolutne minimum. Znacznie dłuższe ładowanie umożliwią jednak powerbanki 20000 mAh. Pod względem natężenia prądu i mocy, urządzenia te powinny oferować przynajmniej 2A lub 3A oraz 15-18 W. Warto zwrócić uwagę także na technologię ładowania. Przydatnym udogodnieniem jest m.in. Fast Charge (lub Quick Charge), które umożliwia szybkie ładowanie smartfona. Wysoka funkcjonalność to jeszcze nie wszystko. Równie ważnym aspektem jest solidne wykonanie oraz obudowy, która zwiększy wytrzymałość urządzenia. W szczególności sprawdzą się obudowy metalowe, wykonane np. z aluminium. Kupując powerbank, należy również upewnić się. czy posiada on tzw. pass-through, czyli możliwość jednoczesnego ładowania powerbanka i telefonu. Zwracając uwagę na te wszystkie aspekty, zyskasz pewność, że urządzenie jest warte zakupu.

Czy warto kupić powerbanka? Zalety posiadania tego urządzenia

  1. Umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu i czasie.
  2. Powerbanki można łatwo zabrać ze sobą wszędzie, co sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują. 
  3. Mogą być również używane jako zapasowe źródło energii w przypadku awarii prądu lub innych sytuacjach awaryjnych. 
  4. Są zazwyczaj bardzo łatwe w obsłudze, a niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, takie jak wskaźnik poziomu naładowania lub ładowanie bezprzewodowe. 
  5. Są dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb.
  6. Mogą być wykorzystywane do ładowania różnych urządzeń jednocześnie, co jest szczególnie przydatne w przypadku podróży grupowych.