Strona główna » Ranking: TOP 5 najlepszych kaw ziarnistych w 2022 roku

Ranking kaw ziarnistych 2022

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów po jaki sięgają ludzie niezależnie od pory dnia. Jedni nie wyobrażają sobie bez niej rozpoczęcia dnia, inni lubią delektować się jej smakiem i aromatycznym zapachem przy drugim śniadaniu, a bywają też tacy którzy umilają sobie w ten sposób czas spędzany w pracy. Napój ten, spożywany w odpowiedniej ilości niesie wiele korzyści dla organizmu, a najbardziej popularnym jest działanie pobudzające, które może uratować dzień niejednej osobie po słabo przespanej nocy lub osobom przebywającym na diecie, którym ujemny bilans kaloryczny odbiera energię.

Najlepsza kawa ziarnista – jaką wybrać?

Sięgając po kawę ziarnistą warto kierować się nie tyle ceną, ale przede wszystkim jakością. Nasuwa się więc pytanie, jaką kawę ziarnistą kupić aby cieszyć się jej smakiem. Znaleźć odpowiedź na to zagadnienie pozwoli niżej zaprezentowany ranking najlepszych kaw ziarnistych 2022 roku.

Kawa ziarnista
Lavazza Expert Gusto Forte

Kawa ziarnista
Dallmayr Prodomo

3 miejsce na najlepszy produkt

Kawa ziarnista
Kimbo Aroma Gold 100% Arabika

2 miejsce na najlepszy produkt

Kawa ziarnista
Segafredo Intermezzo

1 miejsce na najlepszy produkt

Kawa ziarnista
Lavazza Qualita Oro

Kawa z dużą dawką kofeiny: Lavazza Expert Gusto Forte

Ranking kaw ziarnistych otwiera produkt firmy Lavazza, wypalany we Włoszech, charakteryzujący się wysokim stężeniem kofeiny. Ekspert Gusto Forte jest odpowiedzią dla konsumentów zastanawiających się jaką kawę ziarnistą wybrać aby skutecznie się pobudzić. Kawa wypalana w 100% z ziaren robusty pochodzących z południowo-środkowej Azji oraz Afryki cechuje się intensywnym smakiem oraz zapachem. Właściwie sporządzony napój pozwala na osiągnięcie gęstej i trwałej konsystencji kawy, o dominującym kremowym smaku, która jednak posiada wyczuwalną woń kakao.

Kawa z ziaren arabiki: Dallmayr Prodomo

4 miejsce kawa ziarnista

Kolejna kawa ziarnista ranking 2022 to Dallmayr Prodomo, wypalana w 100% z ziaren arabiki, z najbardziej cenionych światowych upraw, w tym z Etiopii. W procesie wypalania, czerwonych i dojrzałych ziaren dzięki specjalnemu uszlachetnianiu, kawie odbiera się mnóstwo substancji drażniących, pozbawiając ją także goryczy. Wypalając kawę w tak wyrafinowany, ale także naturalny sposób pozbywa się ją substancji trudno przyswajalnych takich jak chociażby wosk kawowy. Dallmayr Prodomo cechuje się relatywnie niewielką zawartością kofeiny. Smak również nie jest za bardzo intensywny, jednak staranny proces wypalania, pozwala na uzyskanie aromatu, który powinien usatysfakcjonować nawet osoby o wrażliwym zmyśle smaku.

3 miejsce na najlepszy produkt

Kawa wypalana w specjalny sposób: Kimbo Aroma Gold 100% Arabika

3 miejsce kawa ziarnista

Na najniższym stopniu podium kawy ziarniste ranking znajduje się kawa wypalana w średnim stopniu we Włoszech, o niskiej zawartości kofeiny. Kimbo Aroma Gold to fantastyczne połączenie najbardziej jakościowych ziaren arabiki wywodzących się z Ameryki Południowej i Środkowej wypalanych w spersonalizowany, drobiazgowy sposób. Karmelowa czekolada to główny smak jakim delektować się można popijając „Złoto Neapolu” jak bywa nazywana przez koneserów. Bogaty smak kawy pozwala jednak również na wyczucie delikatnych nut cytrusowych.

2 miejsce na najlepszy produkt

Kawa z mocno wyczuwalną goryczą: Segafredo Intermezzo

2 miejsce kawa ziarnista

Tuż za zwycięzcą zestawienia najlepszych kaw ziarnistych znalazła się kawa, którą uzyskuje się w pełni z ziaren arabiki robusty. Kawa wypalana jest we Włoszech i uznawana jest za jedną z najlepszych kaw nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Średnio wypalana kawa, posiadająca wysoką zawartość kofeiny oraz intensywny smak będzie się idealnie sprawdzać w połączeniu z mlekiem. Stanowi tym świetną alternatywę dla osób ceniących sobie poranne rozbudzenie lub wspomagających się kawą przed intensywnym wysiłkiem. Warto wiedzieć, że smak kawy charakteryzuje się także dość mocno wyczuwalną goryczą.

1 miejsce na najlepszy produkt

Najlepsza kawa ziarnista: Lavazza Qualita Oro

1 miejsce kawa ziarnista

Najlepsza kawa ziarnista ranking 2022 to wypalana we Włoszech, o niskim stężeniu kofeiny Lavazza Qualita Oro. Świetny smak oraz cieszący nos aromat to głównie zasługa właściwie wyselekcjonowanej mieszanki ziaren stu procentowej arabiki, uprawianej w afrykańskich oraz amerykańskich plantacjach. Delektując się smakiem zwycięzcy zaprezentowanego zestawienia na pewno odczujemy subtelną kwiatową nutę osiągnięta właśnie dzięki ziarnom pochodzącym z Afryki. Pełny oraz głęboki aromat kawy to efekt starannie opracowanego i kontrolowanego procesu wypalania kawy. Lavazza Qualita Oro to świetne znalezienie harmonii pomiędzy głębokim aromatem, a delikatnym smakiem.

Jaką kawę ziarnistą wybrać?

Wszystkie produkty składające się na powyżej sporządzony ranking kaw ziarnistych to niewątpliwie wysoko jakościowe mieszkanki. Opracowane zestawienie cechuje przekrojowość, ponieważ znajdziemy w nim kawy charakteryzujące się różnymi parametrami. W rankingu uwzględniono za równo kawy o wysokim, jak i niskim stężeniu kofeiny. Można w nim znaleźć także kawy o wielu stopniach intensywności smaku oraz aromatu, a także o różnych walorach smakowych. Główną i najważniejszą właściwością łącząca całą wymienianą piątkę jest jednak jakość, która jest najistotniejszym parametrem przy dokonaniu odpowiedzi na pytanie jaką kawę ziarnistą kupić w 2022 roku. Uznana za najlepszą kawę ziarnistą w rankingu 2022 roku Lavazza Qualita Oro wydaje się być idealnym połączeniem wszystkich cech jakie powinna posiadać kawa. Powinna zatem być świetną propozycją dla szerokiego grona pasjonatów czarnego napoju.